Odpowiedz

 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
I kolejka TLB 2014/15 - relacja
09-18-2014, 15:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-18-2014 15:13 przez Przemek.)
Post: #1
I kolejka TLB 2014/15 - relacja
TLB 2014/15 – INAUGURACJA

19 zespołów, niemal 100 zgłoszonych zawodników, w tym aktualni medaliści wszystkich konkurencji Mistrzostw Polski – ruszyła jubileuszowa X edycja Toruńskiej Ligi Bowlingowej. Pierwsza kolejka nowego sezonu upłynęła zwłaszcza pod znakiem niebywale wysokich wyników w I Lidze. W II Lidze los zmierzył ze sobą już na początku głównych kandydatów do awansu.

Pięciokrotny triumfator poprzednich edycji TLB i aktualny Mistrz Pulsar System rozpoczął jak większość meczów w poprzednim sezonie, czyli od porażki w pierwszej grze. Enigma (poprzednio Arpol) na spotkanie z „Mistrzami” ściągnęła nawet Jacka Dudkę powracającego po roku przerwy gry w bowling. Utytułowany zawodnik i trener z Trójmiasta „zrobił swoje”, a nawet więcej, biorąc pod uwagę tak długą przerwę w grze. Dudko bardzo udanie zastąpił przebywającego na niezaplanowanym przedłużonym urlopie Pawła Dąbrowskiego, jednak jego drużyna nie dała rady wygrać więcej niż jedną grę. PS „po staremu” rozkręcał się z gry na grę. Gracz Meczu Jacek Skorupa zdystansował resztę stawki w walce o Punkt Meczowy dla swojej drużyny za najlepszy indywidualny wynik. MVP poprzedniego sezonu zdobył 920 pkt., co dało dokładnie 230 pkt. średnią. Był to drugi indywidualny wynik tej kolejki.

Pulsar System – Enigma 7:2 (2450:2243)

Najlepszy indywidualny wynik padł w tym spotkaniu. Gracz Kolejki Emil Polanisz wykręcił niebywałą średnią 244 pkt./grę. Jego zespół, czyli Sportbowling wydaje się jeszcze silniejszy niż rok temu w składzie, z piątką zawodników grających „przynajmniej” czterema wyraźnie różnymi stylami. Darro Team w tym meczu wystąpił w oczekiwanej roli Kopciuszka na zamkowym balu, który tym razem nie oczarował zaproszonych gości, mimo niebywale ambitnej postawy w pierwszej połowie meczu, dopóki po prawej stronie toru było jeszcze wystarczająco dużo oleju. Outsiderom udało się wyrwać jeden punkt, po dramatycznej końcówce pierwszej gry. Po jednej stronie Gracz Kolejki po drugiej kapitan DT Jacek Ratajczak. Po strikach obu prowadzenie przechodziło z jednej na drugą stronę. Ostatnie słowo należało do zawodnika DT. Przewaga 6 punktów oznaczała teoretycznie proste zadanie, jednak asekuracyjny rzut zbił dokładnie 6 kręgli i jeden, jedyny punkt meczowy DT. Warto zaznaczyć również świetny debiut w TLB, czyli 224 pkt./grę Marka Rybickiego z Poznania, który w tym sezonie występował będzie w drużynie Sportbowling.

Darro Team – Sportbowling 1:9 (2261:2594)

Rola beniaminka w TLB nigdy nie była łatwa, zwłaszcza gdy zespół nie sięgnął po wzmocnienia kadrowe w tzw. okienku transferowym. Wyraźnie przekonały się o tym już w pierwszym meczu Rekiny. Sharks na „dzień dobry” zagrali z aktualnymi Wicemistrzami. ESCO Poland w obecnym sezonie jest trochę słabsze kadrowo niż przed rokiem (odejście Tomka Lutowskiego do Sportbowling), ale siła rażenia na pierwsze spotkanie z beniaminkiem I Ligi była wystarczająca. Trzeba jednak oddać, że mecz w całości był dosyć wyrównany, zwłaszcza do wspomnianej „granicy przyjemnego grania”, czyli drugiej gry. Obie początkowe partie kończyły się na styku w ostatnich rzutach. Później nieco większe doświadczenie ESCO wzięło jednak górę. Zwycięzcom zdecydowanie pomógł styl gry dużej prędkości i silnej ręki Gracza Meczu Darka Chilińskiego.

Sharks – ESCO Poland 2:7 (2177:2275)

Drużyna Waszewakacje.pl (poprzednio B.P. Sunny Travels) podczas meczu z FHU Magma pozostawała w klimacie wakacji wyłącznie do końca pierwszej gry. Ta zakończyła się wygraną Magmy. Później warto zwrócić uwagę na to, że zmieniające się warunki torowe i znikający olej (zwłaszcza po prawej stronie toru) dodawały animuszu „Wczasowiczom” w przeciwieństwie do zawodników Magmy. Z każdą grą zespół Waszewakacje.pl notował coraz wyższy wynik drużynowy, gdy w tym samym czasie Magma wędrowała dokładnie w odwrotnym kierunku. Drogi obu drużyn skrzyżowały się mniej więcej w połowie drugiej gry. Leworęczny (!) przewodnik Waszychwakacji.pl wraz z Graczem Meczu Patrykiem Preusem wybrali na tym skrzyżowaniu drogę, która pozwalała na osiągnięcie lepszych wyników. Jak to w TLB, podczas gdy jedna drużyna swoim tempem pewnie zmierza do „mety”, los drugiej, która szuka wyjścia z trudnego labiryntu, był łatwy do przewidzenia. Patryk Preus na koniec osiągnął najlepszy indywidualny wynik gry w pierwszej kolejce sezonu, czyli 279 pkt.

FHU Magma – Waszewakacje.pl 2:7 (2124:2295)

W Toruńskiej II Lidze Bowlingowej na inaugurację spotkanie głównych faworytów do awansu. Ligowy debiutant nieznacznie lepszy od czerwcowych uczestników barażów o I Ligę. Smile Team od początku nie miał jednak łatwej przeprawy z Bad Boys Grudziądz. Ekipa prowadzona przez Indywidualnego Mistrza Polski i Gracza Meczu Pawła Bielskiego zdeklasowała rywali tylko w drugiej partii, w której swój indywidualny rekord jednej gry (225 pkt.) poprawiła Gosia Skórcz. W dwóch kończących mecz partiach ekipa Bad Boys otrząsnęła się z pierwszego wrażenia i pewnie wypunktowała słabość przeciwników, zdobywając 4 punkty meczowe.

Smile Team - Bad Boys Grudziądz 5:4 (2272:2112)

Pierwszym liderem tabeli II Ligi został czwarty zespół poprzedniego sezonu. Polyteam na inaugurację zagrał z debiutantem w TLB, czyli z zespołem o spektakularnej nazwie Damy Sobie Radę. Zawodnicy DSR już podczas zgłoszenia zaznaczali, że w TLB chcą się przede wszystkim dobrze bawić. Zawodnicy Polyteamu kibicowali ekipie DSR w każdej grze, ale z ostatecznym wynikiem sentymentów nie było. Graczem Meczu Marcin Splitt.

Polyteam – Damy Sobie Radę 9:0 (2070:1117)

Tylko jedna drużyna zgłosiła się do wszystkich 10 edycji TLB. Na inaugurację w swoim jubileuszowym sezonie Toruńskie Wodociągi pokonały ekipę Lady & Gentelmen (poprzednio Lejdis). Doświadczenie i obycie w TLB 10-latków z TW wzięło górę, chociaż drużyna L&G nie wykazała żadnej taryfy ulgowej dla „jubilatów”, wygrywając chociażby pierwszą grę. W drugiej również niewiele brakowało do zwycięstwa, jednak sytuację TW uratowała dobra dyspozycja Gracza Meczu Wojtka Cichowicza.

Toruńskie Wodociągi – Lady & Gentelmen 7:2 (1791:1562)

Na pewno na niespodziankę można było liczyć w spotkaniu Consus Bowling Teamu z Prokids Team. CBT wystąpił z „Blindem” w składzie, a mimo to poradził sobie pewnie z jak zwykle nieobliczalnym zespołem PT. O wszystkim w tym meczu rozstrzygnęła wyrównana czwarta gra. Przy prowadzeniu CBT 4:2 Gracz Meczu Jarek Czup wywalczył dla PT jeden punkt meczowy, jednak drużynowo o 4 pkt (!) lepszy okazał się CBT.

Consus Bowling Team – Prokids Team 6:3 (1993:1946)

W X edycji TLB nie brakuje drużyny reprezentującej kręgielnie. Ekipa Fantasy Parku nie miała jednak szczęścia w losowaniu i los na inaugurację zetknął debiutantów z solidną i doświadczoną już drużyną Tisy Bowling. Na pewne zwycięstwo w meczu, w którym wygrana TB ani przez chwilę nie była zagrożona, zapracowała m.in. Gracz Meczu Magdalena Flisykowska.

Tisa Bowling – Fantasy Park 9:0 (1949:1526)
Znajdz posty
Cytuj

OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości