Odpowiedz

 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
XXI kolejka II Liga - relacja
06-03-2014, 19:08
Post: #1
XXI kolejka II Liga - relacja
TLB 2013/14 – XXI KOLEJKA

Drużyna Sharks wróciła do I Ligi. Ostatnia kolejka Toruńskiej II Ligi Bowlingowej sezonu 2013/14 nie przeszła bez spektakularnych wydarzeń. W rolach głównych tym razem drużyny z dołu tabeli Toruńskie Wodociągi oraz Lejdis.

Sharks w meczu z Lejdis już po pierwszej grze przyjmowali gratulacje za awans do I Ligi. Niespodzianki nie było, ubiegłoroczny spadkowicz tylko jeden sezon spędził w II Lidze i zasłużenie wywalczył awans. W ostatniej grze w tym meczu doszło jednak do sporej sensacji, bo „Lejdiski” przy ogłuszającym dopingu kibiców pokonały najlepszy zespół w tabeli. Była to czwarta wygrana gra „Lejdis” w całym sezonie. Sharks wygrali 7:2. Graczem Meczu Brajan Kastner.
Najciekawsza rywalizacja toczyła się o miejsca 4-6. Ostatecznie czwarte miejsce obronił Polyteam, który w meczu z czekającym na baraże RAD Bowling Grudziądz potrzebował trzech punktów do zapewnienia sobie tej pozycji. Jak się okazało, Polyteam zdobył dokładnie wymagane 3 pkt., dzięki wygranej w czwartej partii oraz punktowi, który dorzucił Gracz Meczu Leszek Leskiewicz.
Ciekawie działo się w spotkaniu trzeciego Consus Bowling Team z Prokids Team (szóste miejsce w sezonie 2013/14). Ci ostatni, wiedzieli, że wysoka wygrana daje jeszcze szanse nawet na 4. miejsce w sezonie. Rozpoczęło się po myśli PT, bo od dwóch wygranych gier. Widać było, że CBT nie ma jednak zamiaru podarować punktów za darmo i w połowie meczu do ataku przystąpił trzeci zespół w tabeli. Mobilizacja dała nie tylko wygraną 5:4, ale też najlepszy indywidualny wynik w tej kolejce. Gracz Kolejki Mirosław Bartulewicz śr. 190,75 po ceremonii zamknięcia sezonu, zorganizował wyśmienite „Aferparty” na toruńskiej Motoarenie:-).
O pobicie swojego drużynowego rekordu pokusił się tymczasem zespół Toruńskich Wodociągów. Zespół, który grał we wszystkich 9 edycjach TLB, pobijał w tym sezonie dwukrotnie swoje najlepsze zdobycze punktowe. W spotkaniu z piątą Tisą Bowling udało się poprawić rekord o 5 pkt. Z nowym rekordem 1909 pkt. Toruńskie Wodociągi wygrały 5:4. Gracz Meczu Jarosław Kowalski na wspomnianym Aferparty wykazał się godnym Oskara talentem do opowiadania dowcipów!
Znajdz posty
Cytuj

OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości