Odpowiedz

 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
XI kolejka - relacja
01-29-2014, 23:21
Post: #1
XI kolejka - relacja
TLB 2013/14 – XI KOLEJKA

Mistrz rozbił Wicemistrza! Pulsar System zagrał rewelacyjny mecz z Arpolem na poziomie średniej zawodnika ponad 210 pkt./grę. W II Lidze wicelider rozgromił Lidera. Porażki do zera Sharks'ów z RAD Bowling Grudziądz nie spodziewał się nikt.

Sportbowling mówi koniec! To ostatnia zgoda tej drużyny na przełożenie meczu do końca sezonu. Faktycznie, rywale co rusz w obecnych rozgrywkach proszą tę ekipę o inny termin rozegrania meczu. Darro Team jest ostatnią drużyną, która dostała na to zgodę. Oświadczenie drużyny Sportbowling można przeczytać we wcześniejszym poście tego katalogu.

Darro Team - Sportbowling - przełożony na 6.02.

Podobne oświadczenie wydała drużyna Hurtowni Elektrycznych Magma. W poprzedniej kolejce Magma przystąpiła do meczu bez swojego najlepszego zawodnika Pawła Bielskiego i przegrała go wyraźnie. Teraz z NAJWA¯NIEJSZYCH W ¯YCIU powodów rodzinnych Pawła ponownie miało zabraknąć. Mecz został jednak na prośbę B.P. Sunny Travels przełożony i to także ostatnia w tym sezonie zgoda na przełożenie meczu wydana przez Magmę. Wniosek o całkowity zakaz przekładania meczów TLB w sezonie 2014/15, zostanie przedstawiony na najbliższym Walnym Zebraniu Członków Toruńskiego Klubu Bowlingowego. W chwili pisania tej relacji, termin meczu nie jest jeszcze znany. Oświadczenie drużyny Hurtowni Elektrycznych Magma można przeczytać we wcześniejszym poście tego katalogu.

Hur. Ele. Magma - B.P. Sunny Travels - przełożony

Mecz z kategorii.. - „Mecz został rozegrany..” ESCO Toronto zagrało bez swoich dwóch najlepszych zawodników, a i tak emocje były tylko do 9. ramki trzeciej gry. Przy stanie remisowym ESCO zaliczyło w tej ramce 2x strike i spare, a Bowlingcentrum 2x open i strike i emocje się skończyły.. Graczem Meczu Aleksander Ziółkowski

ESCO Toronto - Bowlingcentrum 9:0 (2285:1934)

Kosmiczny mecz Mistrzów. Na smarowaniu 2009 Brunswick Euro Challenge Pulsar System zaliczył mecz na poziomie średniej zawodnika ponad 210 pkt./grę. Arpol nie grał źle, jednak wygranie choćby jednej gry z ekipą, która w żadnej grze nie zeszła poniżej bariery 600 pkt. było potężnym wyzwaniem. Ostatecznie aktualni Wicemistrzowie TLB wyrwali 2 pkt. Mistrzom tylko raz, gdy Gracz Kolejki Jacek Skorupa (śr. 232,25 pkt./grę) w 10. ramce nie dobił 10-tki i Arpol wygrał różnicą +6 pkt. To była jedyna słabsza gra (172 pkt.) najlepszego obecnie zawodnika TLB i aktualnego Mistrza Torunia. W pozostałych – 222, 279 i 256 pkt. Dodając do tego średnią 204 pkt. Marka Murzynowskiego i 196 pkt. Przemka „Fali” Falkowskiego mamy obraz drużyny, która nie przypadkowo zdobywała ostatnio 4 razy z rzędu Mistrzostwo TLB. Prawda w I Lidze jest taka, że ze średnią zawodników w meczu od 183 do 199 pkt. można sromotnie przegrać.

Pulsar System - Arpol 7:2 (2530:2275)

W Toruńskiej II Lidze Bowlingowej doszło do długo oczekiwanego meczu na szczycie. I tutaj sensacja! Wicelider bez straty punktu rozbił Lidera.

Drużyna Sharks do meczu z RAD Bowling Grudziądz przystąpiła z powracającym do TLB Brajanem Kastnerem. Aktualny Wicemistrz Polski Juniorów U21 zastąpił kontuzjowanego kapitana drużyny Sebastiana Ziółkowskiego. Nowy nabytek „Rekinów” co prawda był najlepszy w swojej drużynie, ale co z tego, kiedy był to wynik słabszy od najsłabszego zawodnika RAD-u. Wyjątkowe napięcie przed ostatnimi rzutami meczu RAD prowadził różnicą tylko 2 pkt. Gracz Meczu Maciej Cichoracki jednak nie zawiódł i w efekcie zagrał na razie swój najlepszy mecz w TLB. RAD wygrał 9:0. Najbardziej wesoły mecz w tej kolejce TLB to spotkanie Consus Bowling Team vs. Toruńskie Wodociągi. „Wyjątkowo wesoło dysponowany” był tego dnia Gracz Meczu Jarek Kowalski. Wszystko przebiegało zgodnie z planem ekipy CBT do ostatniej gry, w której Jarek zagrał 214 pkt., co „Wodociągom” dało wygraną grę i Gracza Meczu. W efekcie CBT wygrał 6:3. To, że systematyczny trening przynosi efekty, wiadomo nie od dziś. Jednak fakt, że Prokids Team wygra trzeci mecz z rzędu i to poziomie sumy drużynowej większej od lidera tabeli, może być sporym zaskoczeniem. Ligowi debiutanci pokonali tym razem 7:2 Tisę Bowling. W Prokids Team trzecią kolejkę z rzędu Graczem Meczu Dawid Szabłowski. Na kolejne punkty w TLB czekają sympatycznie i serdecznie dopingujące się nawzajem przy każdej zamkniętej ramce Lejdis. W meczu przeciwko Polyteam punktów nie udało się jednak zdobyć. Gracz Meczu Leszek Leskiewicz doczekał się tego tytułu po kilku meczach, w których do tego miana brakowało niewielu punktów. Houseball'owy Wicemistrz Torunia 2013 nadal gra z opatrunkiem po operacji lewej dłoni!
Znajdz posty
Cytuj

OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości