Odpowiedz

 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TLB PO PÓ£FINA£ACH - relacja
05-09-2013, 17:23
Post: #1
TLB PO PÓ£FINA£ACH - relacja
Mistrz i beniaminek w Finale Toruńskiej Ligi Bowlingowej! O mistrzostwo w sezonie 2012/13 powalczy obrońca tytułu (3-krotny) Pulsar System i Arpol, drużyna która jeszcze w poprzednim sezonie występowała w drugoligowych rozgrywkach TLB.

Toruńska Liga Bowlingowa ma za sobą rewanżowe mecze półfinałowe oraz drugą kolejkę spotkań w grupie play-out walczącej o utrzymanie. W pierwszej parze półfinałowej trzykrotny triumfator poprzednich edycji TLB Pulsar System już po pierwszej grze pozbawił kibiców emocji. Wygrana (+38) zapewniła awans do Finału, ale nie pozbawiła ambicji rywali. Ekipa OSKP Toronto w każdej z trzech kolejnych gier zaliczyła średnią na zawodnika ponad 200 pkt., jednak wystarczyło to tylko (!) na zdobycie honorowych w tym półfinale 2 punktów. Wszystko dlatego, że Pulsar System grał na równie wysokim poziomie, mając w swoich szeregach kolejny raz w tym sezonie „Gracza Kolejki”. Niewiarygodny wręcz powrót do sportu po poważnej kontuzji kolana zalicza Przemysław Falkowski. Dla zawodnika Pulsaru System był to dopiero 3. mecz w tym sezonie, w którym popularny Fala wykręcił średnią równą 217 pkt./grę.

Pulsar System (+18) - OSKP Toronto 7:2 (2392:2403)S = 16:2

Emocje w drugim z półfinałów trwały nieco dłużej. Szanse na awans do Finału Arpol przypieczętował w trzecim pojedynku. Ekipa B.P. Sunny Travels w trzeciej grze długo trzymała Arpol w niepewności, jednak na smarowaniu Inferno najlepszy zespół sezonu zasadniczego TLB nie po raz pierwszy czuł się znakomicie. Arpol wygrał pojedynki nr 1, 3 i 4, a drużynowo zaliczył najwyższy wynik w tej kolejce w Lidze. Z pewnością Finał Arpol – Pulsar System zapowiada się pasjonująco, głównie dlatego, że wypracowany przez Arpol w sezonie zasadniczym Bonus nad PS to tylko 2 pkt. do gry. Dla większości zawodników obu drużyn będzie to okazja do rewanżu za sezon 2009/10, kiedy obecni liderzy Arpolu (Jarosław i Paweł Dąbrowscy) występowali w drużynie Enigma Team, pokonanej wówczas przez PS w Finale.

Arpol (+27) - B.P. Sunny Travels 6:3 (2447:2329) S = 13:5

W grupie play-out walczącej o utrzymanie Krajina Piva ponownie nie dała szans ekipie Sharks. W pierwszej grze „Piwosze” wygrali po doliczeniu Bonusu +28 pkt. W drugiej było już dużo łatwiej (+122 pkt.), wreszcie w trzeciej Rekiny zdobyły pierwsze punkty w fazie play-out, ale w czwartej Krajina Piva ponownie była lepsza (+11).

Krajina Piva (+28) - Sharks 7:2 (2132:2079)

W walce o utrzymanie w I Lidze znacznie poprawiła swoją pozycję drużyna Sportbowling. Jej lider Adam Błaszczak zaprezentował najrówniejszą dyspozycję w tej kolejce wśród zawodników TLB, zaliczając wszystkie gry na poziomie 200 i 200+, a dodatkowo „mecz życia” zagrała Jagoda Przyżycka. Dla Mistrzyni Polski Juniorek 2012 był to najlepszy w karierze mecz na średnią 201,25 pkt./grę. Dla Bowlingcentrum na pocieszenie pozostały trzy zacięte gry, w tym jedna przegrana po doliczeniu bonusu dla Sportbowling.

Sportbowling (+15) - Bowlingcentrum 9:0 (2363:2186)

W Finale (21.05. i 7.06)) TLB 2012/13 Arpol – Pulsar System emocje i najwyższy poziom gwarantowane w każdej grze, w meczach o 3. miejsce OSKP Toronto – B.P. Sunny Travels powinno być podobnie, tym bardziej jeśli do zespołu „Słonecznych Podróży” powróci tegoroczny maturzysta, Wicemistrz Polski Patryk Preus. W grupie play-out najprawdopodobniej najciekawiej zapowiada się „korespondencyjny pojedynek” Bowlingcentrum oraz Sharks. Rekiny muszą wygrać w dwóch meczach ze Sportbowling o dwie gry więcej niż „Skrzydlate Centrum” z Krajiną Piva, żeby zagwarantować sobie wydostanie się z ostatniego miejsca w tabeli.

W Toruńskiej II Lidze o kolejny mecz wydłużyła się seria zwycięstw Syleni Bowling Team (7 wygrana na 8 spotkań). Municypalni oddalili się jednak o 2 punkty ligowe od prowadzących Darro Team i Tisy Bowling, które bez straty punktu zagrały w meczach z Szerszeniami oraz Toruńskimi Wodociągami. Ostatnie dwie kolejki zapowiadają się jednak bardzo ciekawie w kontekście dwóch czołowych zespołów z największymi szansami na awans do I Ligi.
Znajdz posty
Cytuj

OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości