Odpowiedz

 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Regulamin TLB 2018/19
09-12-2018, 13:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-01-2019 10:06 przez kacper.)
Post: #1
Regulamin TLB 2018/19
Przed nami XIV edycja Toruńskiej Ligi Bowlingowej. Do tej pory drużynowe mistrzostwo Torunia zdobywało pięć zespołów: Canucks (2006), El-Trans (2007-9), Pulsar System (2010-14, 2016, 2018), Sportbowling (2015) i Waszewakacje.pl (2017).
Tym razem w regulaminie spore zmiany. Przede wszystkim modyfikacji ulegnie schemat rozgrywania meczu. Do walki o zwycięstwo drużyny w jednej grze, dodajemy pojedynki pomiędzy zawodnikami. Rozwiązanie to z sukcesem zostało wprowadzone w rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwa Polski, uatrakcyjniając zdecydowanie rywalizację. Dodatkowo usunięty zostanie dodatkowy punkt za gracza meczu. Sporą zmianą będzie także zmiana systemu fazy Play-Off i Play-Out w I Lidze. Do pierwszej z nich awansują jedynie pierwsze cztery zespoły tabeli sezonu zasadniczego, kolejne cztery walczyć będą o utrzymanie. Ponadto w fazie finałowej znikną bonusy. Przy zgłoszeniu się do II Ligi 7 lub 8 zespołów, system będzie ten sam.
Wzorem poprzednich regulaminów nowe uregulowania poprzedzone zostaną komunikatem – NOWOŚĆ. Kolejna z nich to podniesienie opłaty za mecz do 120 zł za drużynę. Ułatwi to drużynom podzielenie wpłaty na wszystkich zawodników. Podwyżka wpisowego (10 zł względem poprzedniego sezonu) zostanie całkowicie przeznaczona na nagrody, dzięki czemu postaramy się zapewnić jeszcze bardziej atrakcyjne upominki, więc wszystko wróci do Was.
Poprzedni sezon obfitował w bardzo dużo przełożonych meczów oraz sytuacji, gdzie drużyny dopisywały sobie zawodników po oficjalnym terminie. Dlatego też ograniczona zostanie rola Rady Kapitanów, która orzekać będzie mogła jedynie w sprawach, które nie są uregulowane w niniejszym Regulaminie. W związku z tym powiększona zostaje maksymalna ilość zawodników w drużynie (6 osób) oraz wydłużony zostaje termin wpisania na listę nowych graczy (do rozpoczęcia 10. kolejki danej ligi).
Kolejny sezon, już siódmy z rzędu, rywalizacja „drużynówki” toczyć się będzie w dwunastotorowej kręgielni w Centrum Handowym Plaza Toruń przy Broniewskiego 90 na torach marki Brunswick. Początek ligowych zmagań planowany jest na 17 września (poniedziałek). Jeszcze przed rozpoczęciem pierwszej kolejki zostanie opublikowany terminarz rozgrywek z rozlosowanymi już parami pierwszych meczów w każdej z lig. Standardowo w poniedziałek rywalizację rozpoczną drugoligowcy, I Liga rozgrywana będzie we wtorki, a ewentualna III Liga w środy. Nadzór nad rozgrywkami sprawować będzie przede wszystkim Zarząd Toruńskiego Klubu Bowlingowego.
Zgłoszenia drużyn do wszystkich lig przyjmowane będą do niedzieli 2. września i należy je wysyłać na adres e-mail: zgloszeniaTLB@gmail.com. Do tego czasu wystarczy zadeklarować chęć uczestnictwa w lidze bez podawania składu. Natomiast do niedzieli 9. września należy podać co najmniej minimalną wymaganą w regulaminie ilość graczy w celu weryfikacji zgłoszenia (również na powyższego maila).
Toruńska Liga Bowlingowa, tak jak w latach poprzednich, przeplatana będzie Indywidualnymi Mistrzostwami Torunia. Schemat ich rozgrywek nie ulegnie znacznym zmianom, za wyjątkiem zwiększenia liczby rund eliminacyjnych.
Głównym źródłem informacji o rozgrywkach pozostaje forum Toruńskiego Klubu Bowlingowego http://www.bowling.info.pl. Informacje również dostępne będą na profilu Toruńskiego Klubu Bowlingowego na Facebook’u, gdzie też pojawiać będą się relacje z lig wraz ze zdjęciami.
Zapraszamy WSZYSTKICH chętnych do sportowej rywalizacji na torach kręgielni Lucky Star Toruń!REGULAMIN TLB 2018/19

1. NOWOŚĆ Toruńska Liga Bowlingowa (zwana dalej TLB) organizowana jest przez Toruński Klub Bowlingowy, współorganizatorem jest kręgielnia Lucky Star.

2. Miejscem rozgrywek jest kręgielnia Lucky Star w Centrum Handlowym Plaza przy ul. Władysława Broniewskiego 90 w Toruniu.

3. Start rozgrywek TLB planowany jest na 17. września 2018 roku (poniedziałek). Koniec rozgrywek planowany jest na II kwartał 2019 roku.

4. Mecze odbywać się będą w poniedziałki (II Liga), we wtorki (I Liga) i w środy (ewentualna III Liga).

5. TLB podzielona jest na klasy rozgrywkowe:
A) Toruńską I Ligę Bowlingową złożoną z 8 zespołów uprawnionych do gry wg rankingu sezonu 2017/2018;
B) Toruńską II Ligę Bowlingową, gdzie ilość drużyn uzależniona jest od ilości zgłoszeń, ale liczba drużyn może maksymalnie wynieść 11.
C) Toruńską III Ligę Bowlingową, która utworzona zostanie w przypadku zgłoszenia się więcej niż 11 drużyn do II ligi. W TLB III wystąpią nowe drużyny oraz część zespołów z II Ligi wg rankingu z poprzedniego sezonu (ilość również uzależniona od liczby zgłoszeń). Wówczas ilość drużyn w II i III Lidze zostanie ustalona tak, aby była jak najrówniejsza.

6. NOWOŚĆ Schemat rozgrywek w I Lidze to w sumie 18 meczów (14 meczów fazy zasadniczej oraz 4 fazy PLAY-OFF lub PLAY-OUT), schemat rozgrywek w II i ewentualnie III Lidze uzależniony jest od ilości zgłoszonych drużyn, a jego kształt nastawiony zostanie na rozegranie równej lub podobnej ilości meczów, co w I Lidze.

7. Organizator ma prawo przyznania tzw „DZIKEJ KARTY” na grę w II Lidze (tylko w przypadku utworzenia III Ligi) dla nowo-zgłoszonej drużyny, w przypadku gdy:
A) dwaj zawodnicy tej drużyny zaświadczają się sumą średnich zdobywanych punktów w jednej grze równej 350,
B) trzej zawodnicy tej drużyny zaświadczają się sumą średnich zdobywanych punktów w jednej grze równej 480.
Weryfikacja średniej odbywać się będzie w następującej kolejności:
1. ranking średnich indywidualnych zawodników TLB w sezonie 2017/18
2. ranking średnich zawodników z oficjalnej strony PZK w sezonie 2017/18
3. ranking średnich indywidualnych zawodników TLB w sezonie 2016/17
4. ranking średnich zawodników z oficjalnej strony PZK w sezonie 2016/17
5. itd.
Wiążąca będzie tylko jedna średnia z rankingu, w którym widnieje dany zawodnik. Decydująca jest przedstawiona wyżej kolejność rankingów.

8. W przypadku wycofania się którejkolwiek drużyny z I Ligi, jej miejsce w I Lidze w sezonie 2018/19 zajmie drużyna z najwyższego miejsca spadkowego I Ligi sezonu 2017/18. W dalszej kolejności zająć to miejsce mogą drużyny II Ligi wg. Rankingu TLB z sezonu 2017/18. Ranking TLB zamieszczony jest w osobnej zakładce forum TLB pt. „Zgłoszenia do TLB 2017/18”.

9. NOWOŚĆ Do zgłoszenia drużyny wymaga się:
- w I Lidze minimum 4-osobowego składu, maximum 6-osobowego,
- w II Lidze minimum 3-osobowego składu, maximum 6-osobowego,
- w III Lidze minimum 3-osobowego składu, maximum 6-osobowego.

10. NOWOŚĆ Zgłoszenia przyjmowane będą mailowo pod adresem zgloszeniaTLB@gmail.com lub bezpośrednio do przedstawiciela zarządu Toruńskiego Klubu Bowlingowego. Termin zgłoszeń drużyn to niedziela 2. września 2018 roku (do tego terminu można podać jedynie nazwę drużyny, która zgłasza chęć rywalizacji w lidze). Do dnia 9. września 2018 roku należy podać co najmniej minimalną wymaganą w regulaminie ilość graczy w celu weryfikacji zgłoszenia (również na powyższego maila).

11. Zawodnik nie może zmienić drużyny w TLB, jeśli rozegrał choć jedną grę w składzie macierzystej drużyny, do której został zgłoszony. WYJĄTKIEM jest wycofanie się z TLB macierzystej drużyny zawodnika przed połową rozgrywek sezonu zasadniczego (patrz pkt. 37).

12. NOWOŚĆ Okno transferowe: zawodnik, który nie rozegrał żadnej gry w sezonie 2018/19, może zostać wypożyczony do innej drużyny po zakończeniu 5. kolejki (pierwotny termin) i do momentu rozpoczęcia 10. kolejki (pierwotny termin) w każdej klasie rozgrywkowej TLB. Drużyna, która wypożycza zawodnika, musi mieć po wypożyczeniu w składzie minimum 4 zawodników (I Liga) lub 3 zawodników (II-III Liga). Drużyna, do której zawodnik został wypożyczony, może mieć w składzie maksymalnie 6 zawodników, łącznie z zawodnikiem wypożyczonym.

13. Drużyny występujące do tej pory w TLB nie mogą przystąpić do sezonu 2018/19 z zachowaniem statusu I-Ligowca lub II-Ligowca (tylko w przypadku utworzenia III Ligi), jeśli w swoim składzie nie mają co najmniej dwóch zawodników z poprzedniego sezonu.

14. Zgłoszenie drużyny z dotychczasową nazwą, jednak wyłącznie z jednym dotychczasowym zawodnikiem, traktowane będzie jako nowa drużyna, która przystąpi do najniższej klasy rozgrywek TLB.

15. Istnieje możliwość zmiany nazwy drużyny przed lub w trakcie rozgrywek, jeśli taką decyzję podejmie większość składu.

16. Schemat rozgrywek: W I Lidze drużyny rozgrywają sezon zasadniczy systemem każdy z każdym. Po sezonie zasadniczym w I Lidze następuje faza play-off i play-out. W niższych ligach system rozgrywek dopasowany zostaje do ilości występujących drużyn.

17. Przed rozpoczęciem meczu (po smarowaniu) następuje losowanie torów, na których rozegrane zostaną poszczególne mecze każdej z lig. Ponadto zawodnicy uczestniczą w 10-minutowej rozgrzewce.

18. Handicapy w TLB:
- zawodniczki otrzymują do każdej gry 8 pkt. handc.,
- zawodniczki do 15 i od 60 roku życia otrzymują 12 pkt. hndc.,
- zawodnicy do 15 i od 60 roku życia otrzymują 8 pkt. hndc.
O przyznaniu handicapu decyduje rok kalendarzowy. Od 1.01.2019 roku handicapy zostają ponownie zweryfikowane. Fakt otrzymania prawa do handicapu należy zgłosić do Rady Kapitanów Drużyn I Ligi.

19. Łączna wartość handicapu doliczana jest do sumy punktów zdobytych przez drużynę w meczu, a następnie przeliczana jest na średnią drużyny i zawodnika w meczu.

20. NOWOŚĆ SCHEMAT ROZGRYWANIA MECZU: W meczu rozgrywane są 4 gry. W każdej grze zawodnicy rozstawieni na tych samych pozycjach (na zasadzie 1. zawodnik drużyny A vs 1. zawodnik drużyny B na monitorze, 2. vs 2., 3. vs. 3.) rozgrywają pojedynki indywidualne. Drużyna, która przed rozgrywaną kolejką jest wyżej w tabeli wpisuje jako pierwsza zawodników do pierwszej gry na formularzu wyników. Jako druga wpisuje się drużyna przeciwna (niżej rozstawiona), wybierając sobie rywali. W drugiej grze meczu kolejność jest odwrotna. Odpowiednio postępuje się w grze nr 3 i 4.

21. NOWOŚĆ PUNKTY MECZOWE: Za zwycięstwo w pojedynku indywidualnym zawodnik dla swojej drużyny uzyskuje 2 punkty, za remis 1 punkt, a za przegraną 0 punktów. Dodatkowo za uzyskanie
w grze wyższej łącznej sumy punktów trzech graczy (tzw. total) drużyna uzyskuje 3 punkty, za remis 1 punkt, za porażkę 0 punktów. W ten sposób maksymalna liczba punktów do zdobycia w jednej grze wyniesie 9, a w całym meczu 36.

22. NOWOŚĆ GRACZ MECZU: Odstępuje się od dodatkowej punktacji za zdobycie gracza meczu.

23. NOWOŚĆ ZALICZENIE MECZU: Uznaje się, że mecz przez drużynę został zaliczony, jeśli w minimum w jednej grze drużyna wystawi minimum dwóch zawodników + Blind'a. Uwaga! Bez względu na ilość zaliczonych w meczu gier przez drużynę, opłaty za udział w meczu pozostają bez zmian. Jeśli w którejś z gier drużyna nie zapewni min. 2-osobowego składu, wynik spotkania weryfikowany jest jako WALKOWER na niekorzyść tej drużyny.

24. GRACZ KOLEJKI: Statystycznie prowadzona jest także klasyfikacja Gracza Kolejki. Zostaje nim zawodnik, który w danej kolejce (łącznie wszystkie ligi TLB) osiągnie najwyższy indywidualny wynik (liczony łącznie z handicapem). W przypadku równego wyniku dwóch lub większej ilości zawodników, o tytule GK decyduje najwyższa gra. Klasyfikacja GRACZA KOLEJKI znacząco wpływa na nominację wyróżnienia "MVP SEZONU". Wyróżnienie otrzymuje zawodnik z największą ilością tytułów GK. W przypadku zdobycia równej ilości tytułów GK przez dwóch lub więcej zawodników, decydująca w przyznaniu tytułu MVP Sezonu jest średnia z całego sezonu TLB przy założeniu, że wyliczona została ona z minimum 36 gier.

25. Graczem Kolejki nie może zostać zawodnik z meczu, który został PRZEŁOŻONY. Gracza Kolejki wyznacza się po meczach rozegranych w PIERWOTNIE wyznaczonym terminie danej kolejki.

26. Klasyfikację drużyn w rundzie zasadniczej ustala się według sumy PUNKTÓW MECZOWYCH, a w przypadku ich równości według ŚREDNIEJ PUNKTÓW DRUŻYNY na MECZ. Jeśli i ta jest identyczna, decyduje bezpośredni bilans punktowy między zainteresowanymi drużynami.

27. NOWOŚĆ FAZA PLAY-OFF. Do fazy Play-Off I Ligi awans uzyskują cztery najlepsze drużyny sezonu zasadniczego, które rozgrywają między sobą półfinały. Pary półfinałowe utworzą 1. zespół sezonu zasadniczego z 4. oraz 2. z 3. Zwycięzcy półfinałów zmierzą się w finale, a przegrani w rywalizacji o miejsca 3-4. W każdym etapie fazy Play-Off zespoły rozgrywają dwumecz. Suma dużych punktów z dwóch meczów decyduje o zwycięstwie.
W przypadku, gdy w niższych ligach liczba zespołów wyniesie 7 lub 8, faza Play-Off rozgrywana jest w ten sam sposób.

28. NOWOŚĆ FAZA PLAY-OUT. W fazie Play-Out I Ligi udział biorą zespoły z miejsc 5-8, które również rozegrają między sobą półfinały. Pary półfinałowe Play-Out utworzą 5. zespół sezonu zasadniczego z 8. oraz 6. z 7. Zwycięzcy zapewniają sobie utrzymanie w I Lidze i zmierzą się w dwumeczu o miejsca 5-6. Przegrani rywalizują o miejsca 7-8. Zwycięski zespół uzyskuje prawo do gry w barażu o utrzymanie w I Lidze, przegrany natomiast spada bezpośrednio do II Ligi. W każdym etapie fazy Play-Out zespoły rozgrywają dwumecz. Suma dużych punktów z dwóch meczów decyduje o zwycięstwie.
W przypadku, gdy w niższych ligach liczba zespołów wyniesie 7 lub 8, faza Play-Out rozgrywana jest w ten sam sposób.

EDIT: gdy w niższych ligach liczba zespołów będzie nieparzysta, faza Play-Out rozegrana zostanie systemem każdy z każdym. Suma punktów zdobytych w meczach tej fazy decydować będzie o ostatecznie zajętym miejscu w lidze.

29. W przypadku, gdy dwie drużyny występujące w półfinale, finale, meczu o 3. miejsce lub w fazie play-out, mają równą ilość Punktów Meczowych, o wyższym miejscu decyduje większa ilość zdobytych MAŁYCH PUNKTÓW (z handicapem), a gdy i ta jest równa o wyższym miejscu decyduje lepsze miejsce po sezonie zasadniczym.

30. NOWOŚĆ PUNKTY BONUSOWE. Ze względu na ograniczenie zespołów biorących udział w fazie Play-Off oraz możliwe duże różnice punktowe w tabeli, odstępuje się od przyznawania punktów bonusowych na tym etapie rozgrywek.

31. NOWOŚĆ BARAŻE. Baraż to mecz rozgrywany na identycznych zasadach, jak wszystkie mecze w TLB. Po zakończeniu rozgrywek w I i II lidze 7. drużyna z I Ligi oraz 2 drużyna II Ligi rozgrywają baraże o prawo gry w I Lidze w sezonie 2019/20. Rywalizacja toczy się do 2 zwycięstw. Smarowanie na pierwszy mecz wybiera drużyna z I Ligi, na drugi mecz drużyna z II Ligi i na ewentualny trzeci mecz ponownie drużyna z I Ligi. W przypadku utworzenia III Ligi identyczne zasady barażów dotyczą przedostatnią drużynę II Ligi oraz 2 drużynę III Ligi.

32. Schemat rozgrywek w II Lidze (ewentualnie również w III Lidze) zostaje doprecyzowany przed I kolejką i jest uzależniony od ilości zgłoszonych drużyn.

33. NOWOŚĆ Format drużyny: zespół w meczu składa się z 3 (w tym ewentualnie Blind) do 6 zawodników.

34. Zmiany zawodników w meczu można wprowadzać już po 1. grze. Podczas meczu Kapitan każdego zespołu zobowiązany jest do skrupulatnego (!) rozpisania gier poszczególnych zawodników w formularzu meczu.

35. Zastosowanie i wartość BLIND’a: w przypadku dwuosobowego składu, drużyna zgłasza przedstawicielowi organizatora oraz w recepcji kręgielni tzw. BLINDa, jako trzeciego zawodnika. Dla I Ligi BLIND ma wartość - 130 punktów. Dla II Ligi wartość - 100 punktów. Dla III Ligi 70 punktów. Są to wartości stałe i niezmienne przez cały sezon! BLIND może być stosowany przez cały sezon.

36. BLIND w meczu barażowym może być wstawiony tylko za zawodnika, który rozegrał minimum połowę gier w całym sezonie tzn. 36 gier. Wartość BLINDa równa jest jego średniej w sezonie, zaokrąglonej w dół do pełnej wartości bez przecinka minus 20 punktów. Np. średnia zawodnika wynosi 173,76, wówczas obliczenie wynosi 173-20 = BLIND 153.

37. NOWOŚĆ Uzupełnienie składu: jeżeli drużyna nie zgłosiła do rozgrywek kompletu 6 zawodników, dopisanie gracza możliwe jest do rozpoczęcia 10. kolejki w każdej z klas rozgrywkowych!

38. STROJE: wszystkie zespoły w I Lidze zobowiązane są do gry w IDENTYCZNYCH koszulkach. Jedyną widoczną różnicą może być imię, bądź ksywa zawodnika umieszczona na koszulce. Wyjątkiem mogą być zawodnicy, którzy posiadają tzw. MIĘDZYNARODOWE UMOWY STAFF'owskie. W II i III Lidze drużyny nie mają obowiązku występowania w identycznych koszulkach.

39. BRAK STROJU (I Liga): w przypadku braku koszulki, zawodnik otrzymuje karę – minus 20 punktów - do każdej gry! Uwaga! W takim pojedynku Graczem Meczu zostaje ten zawodnik, który ma największą ilość punktów już po rozliczeniu punktów karnych!

40. NOWOŚĆ SMAROWANIA: W sezonie 2018/19 w TLB obowiązywać będą programy smarowań dostępne w bibliotece Brunswick'a na stronie https://www.dropbox.com/sh/tfevjrln4uoii...xdua?dl=0. Pula wszystkich smarowań zostanie podana do wiadomości w osobnym poście jako załącznik do Regulaminu. W fazie Play-Off i Play-Out obowiązywać będzie pula 14 smarowań, na których rozegrane zostały wszystkie kolejki sezonu zasadniczego.

41. Smarowanie wylosowane na daną kolejkę obowiązuje w całej TLB. Mecze przełożone muszą być rozegrane na smarowaniu, które było wylosowane w kolejce z przełożonego meczu.

42. W razie uzasadnionej potrzeby szkoleniowej dla Toruńskiego Klubu Bowlingowego, zastrzega się możliwość wprowadzenia NOWEGO smarowania do puli spoza puli.

43. We wszystkich klasach rozgrywkowych TLB smarowanie torów jest obowiązkowe.

44. NOWOŚĆ OPŁATY: 120 zł. za mecz na drużynę.

45. NAGRODY:
Nagrodami za poszczególne miejsca będą puchary (dla drużyn z podium każdej z lig) oraz nagrody rzeczowe. Pula nagród zostanie podana do wiadomości w trakcie sezonu po weryfikacji zgłoszonych drużyn i będzie niegorsza niż w poprzednim sezonie.

Podczas oficjalnego zamknięcia sezonu w TLB przyznane zostaną również okolicznościowe statuetki wyróżniającym się zawodnikom:
A) MVP Sezonu – zawodnik z największą liczbą zdobytych tytułów Gracza Kolejki (patrz pkt. 23 regulaminu);
B) Największy Postęp w Sezonie – zawodnik, który uzyska największą różnicę punktów przy odjęciu średniej sezonu 2016/2017 od średniej sezonu 2017/2018 (dotyczy tylko zawodników, którzy zagrali co najmniej połowę możliwych do rozegrania gier w obu tych sezonach, np. w I Lidze 40 gier);
C) Największe Objawienie – zawodnik, który jest na początku swojej bowlingowej przygody i uzyska największą średnią z grona pozostałych takich zawodników. Decyzja o przyznaniu tego wyróżnienia ma charakter uznaniowy i jest podejmowana przez Zarząd Toruńskiego Klubu Bowlingowego.
Możliwe jest również przyznanie dodatkowych wyróżnień przy pozostaniu środków z puli nagród.

46. Drużyny, które zajmą trzy czołowe miejsca w I Lidze TLB, obowiązkowo muszą stawić się na dekoracji zwycięzców. Niestawienie się na dekorację karane będzie relegacją takiej drużyny do II Ligi w miejsce drużyny, która zajęła 8. miejsce w I Lidze.

47. Na dekoracji zwycięzców drużyny zobowiązane są do występowania w koszulkach, w których występowały w TLB.

48. Drużyna, która bez uprzedzenia Organizatora i drużyny przeciwnej nie stawi się na meczu, przegrywa to spotkanie WALKOWEREM. Drużyna, która oddaje mecz walkowerem otrzymuje w tabeli 0 punktów dużych oraz 1560 punktów małych (I Liga), 1200 punktów małych (II Liga) i 840 punktów małych (III Liga). Zmienna wartość małych punktów wynika z różnej wartości BLINDa.

49. Dwukrotny walkower jest jednoznaczny z wykluczeniem takiej drużyny z rozgrywek TLB.

50. Drużyna ma prawo w uzasadnionych przypadkach do przełożenia meczu. Termin takiego meczu musi zostać zaakceptowany przez organizatora oraz zostać rozegrany w ciągu 2 tygodni od pierwotnego wyznaczenia terminu meczu!

51. Jeśli przedstawiciel organizatora lub Rady Kapitanów Drużyn nie zostaną poinformowani o terminie meczu przełożonego, a ten zostanie rozegrany, wyniki tego meczu nie zostaną zaliczone.

52. NOWOŚĆ Każda drużyna w I Lidze ma prawo do przełożenia maksymalnie DWÓCH meczów w sezonie zasadniczym w kolejkach 1-13 (w kolejce 13. na wyjątkowych warunkach – patrz pkt. 55.). Nie ma możliwości przełożenia TRZECIEGO meczu w sezonie! Drużyny lig niższych również mogą przełożyć maksymalnie DWA mecze w sezonie!

53. Mecze fazy Play-Off, Play-Out oraz XIV kolejki sezonu zasadniczego w I Lidze nie mogą być przekładane! Terminy tej fazy zostaną uzgodnione ze wszystkimi Kapitanami drużyn I Ligi na co najmniej 2 tygodnie przed pierwszym proponowanym terminem meczów. Jeśli w niższych ligach system rozgrywek będzie taki sam jak w I Lidze, zapis ten również ich dotyczy.

54. Mecze XIII kolejki sezonu zasadniczego w I Lidze muszą zostać rozegrane do terminu XIV kolejki. Jeśli w niższych ligach system rozgrywek będzie taki sam jak w I Lidze, zapis ten również ich dotyczy.

55. Jeśli drużyna została wykluczona lub wycofała się z TLB w pierwszej części sezonu zasadniczego, wyniki takiej drużyny są anulowane. Jeśli w drugiej części sezonu zasadniczego, wówczas wyniki z pierwszej części zostają zachowane, natomiast anulowane są w drugiej części, a wszystkie pozostałe drużyny otrzymują walkower za mecz z drużyną, która została wykluczona lub wycofała się.

56. Jeśli drużyna została wykluczona lub wycofała się z TLB po sezonie zasadniczym w I Lidze, reszta drużyn kończy sezon bez takiej drużyny. Zostaje ona sklasyfikowana na 8. miejscu w I Lidze, natomiast ranking pozostałych zespołów zostaje skorygowany o jedno miejsce w górę, bez względu na dotychczasowe wyniki.

57. Nawet jeśli drużyna oddaje mecz walkowerem, zespół przeciwny musi rozegrać swoje gry. W przeciwnym razie ogłoszony zostaje WALKOWER OBOPULNY i żadna drużyna nie zdobywa punktów meczowych, natomiast małe punkty zostają naliczone w zależności od Ligi jak w pkt. 48 tego regulaminu.

58. NOWOŚĆ Kapitan każdej drużyny zobowiązany jest wystąpić do Rady Kapitanów Drużyn o polubowne rozpatrzenie wniosku, który dotyczy spraw nieuregulowanych w Regulaminie. Prośba taka zostaje przyjęta większością głosów Rady, bez głosu wnioskodawcy. Nie ma możliwości wystąpienia do Rady Kapitanów z wnioskiem o sprawę, która jest uregulowana niniejszym Regulaminem.

59. Oficjalnym portalem TLB jest http://www.bowling.info.pl. Tam zamieszczane będą wyniki, terminarze, statystyki oraz najważniejsze bieżące komunikaty dotyczące rozgrywek. To oraz tekstowe relacje z każdej kolejki wraz z fotogaleriami dostępne będą na Facebook’owym profilu Toruńskiego Klubu Bowlingowego.

60. NOWOŚĆ Rolę Komisarza TLB pełni Zarząd Toruńskiego Klubu Bowlingowego.

61. Organizator Toruńskiej Ligi Bowlingowej ma prawo do wykorzystania wizerunku graczy w celu promocji TLB.

62. Otwarte napoje nie mogą stać na stolikach przy torach. UWAGA! Drużyna, której zawodnik nadużyje alkoholu (ewidentne zakłócenie rytmu meczu), przegrywa mecz walkowerem!

63. NOWOŚĆ Zabrania się palenia tytoniu podczas trwania każdego meczu TLB. UWAGA! Drużyna, której zawodnik opóźnia mecz przez palenie tytoniu, może na wniosek przeciwników przegrać mecz walkowerem!

64. Kontakt z osobami odpowiedzialnymi za zgłoszenia oraz przebieg TLB: e-mail: zgloszeniaTLB@gmail.com; tel: 606 858 725 (Paweł); 600 242 723 (Mateusz); 602 398 962 (Mirek); 601 633 703 (Jacek).
Znajdz posty
Cytuj

OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości