Odpowiedz

 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Regulamin IMT 2017/18
01-08-2018, 10:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-11-2018 20:31 przez kacper.)
Post: #1
Regulamin IMT 2017/18
REGULAMIN INDYWIDUALNYCH MISTRZOSTW TORUNIA 2017/18


1. Równolegle do rozgrywek Toruńskiej Ligi Bowlingowej (o drużynowe mistrzostwo Torunia) w sezonie 2017/18 będą rozgrywane Indywidualne Mistrzostwa Torunia w formule OPEN.

2. Miejsce rozgrywania: kręgielnia Lucky Star Toruń w Centrum Handlowym Plaza, ul. Władysława Broniewskiego 90.

3. Organizator: Toruński Klub Bowlingowy, kręgielnia Lucky Star Toruń.

4. System NOWOŚĆ: 6 rund eliminacyjnych, z których 4 najlepsze kwalifikowane są do klasyfikacji generalnej oraz faza finałowa z udziałem 16 najlepszych zawodników eliminacji.

5. Terminy NOWOŚĆ: eliminacje rozpoczynają się w dniu 16. stycznia, kolejne rundy rozgrywane będą ŚREDNIO CO 3 TYGODNIE, eliminacje rozgrywane będą we wtorki o godz. 18.00 i 20.30.

6. Zapisy NOWOŚĆ: zawodnicy mogą wziąć udział w obydwu turach w poszczególnej rundzie eliminacyjnej, mile widziane wcześniejsze zapisy do poniedziałku przed rozegraniem rundy eliminacyjnej pod nr tel. 606 858 725 lub 600 242 723 lub bezpośrednio do przedstawicieli organizatora. Przewidywalna maksymalna liczba osób w jednej turze wynosi 20 (max 5 osób na parę torów). Może się ona zmienić w przypadku dużej ilości chętnych oraz innej liczbie dostępnych torów na kręgielni.

7. Eliminacje NOWOŚĆ: w każdej rundzie eliminacyjnej zawodnicy rozgrywają 5 gier, zgłoszenie się do jednej tury w trakcie dnia eliminacji i rozegranie jednej gry, traktowane jest jako ZALICZENIE danej rundy eliminacyjnej. W przypadku rozegrania przez jednego zawodnika dwóch tur w jednej rundzie eliminacyjnej, do klasyfikacji brany pod uwagę będzie lepszy wynik z 5 gier.
Do klasyfikacji kwalifikowane będą NAJLEPSZE WYNIKI Z 4 RUND, jeśli zawodnik nie zaliczy minimum 4 rund w eliminacjach NIE ZOSTANIE SKLASYFIKOWANY w Mistrzostwach.

8. W rundach eliminacyjnych obowiązuje 7. min. rozgrzewki.

9. NOWOŚĆ Eliminacje rozgrywane będą SYSTEMEM AMERYKAŃSKIM bez przejść pomiędzy parami torów (o zajęciu toru decyduje zasada „kto pierwszy ten lepszy”)

10. W przypadku równej ilości punktów dwóch i większej ilości zawodników o wyższym miejscu po eliminacjach decyduje najwyższy wynik którejś z rund.

11. W Indywidualnych Mistrzostwach Torunia obowiązują handicapy:
- zawodniczki otrzymują do każdej gry 8 pkt. hndc.,
- zawodniczki do 15 i od 60 roku życia otrzymują 12 pkt. hndc.,
- zawodnicy do 15 i od 60 roku życia otrzymują 8 pkt. hndc.
O przyznaniu handicapu decyduje rok kalendarzowy. Fakt otrzymania prawa do handicapu należy zgłosić Organizatora.

12. Faza finałowa NOWOSĆ:

PÓŁFINAŁY – zawodnicy z miejsc 5-16 po fazie eliminacyjnej podzieleni zostają na dwie grupy stanowiące odrębne półfinały:
- W 1 półfinale rywalizują zawodnicy z miejsc 5, 8, 10, 11, 13 i 16.
- W 2 półfinale rywalizują zawodnicy z miejsc 6, 7, 9 ,12, 14 i 15.
Przed rozegraniem półfinałów zawodnicy otrzymują punkty bonusowe za zajęte miejsca w fazie eliminacyjnej. Najwyżej rozstawiony zawodnik w poszczególnym półfinale otrzymuje 50 pkt (miejsca 5-6) bonusu, kolejny 40 (7-8), i kolejni odpowiednio 30 (9-10), 20 (11-12), 10 (13-14) oraz 0 (15-16). W przypadku nieobecności jednej z osób uprawnionych do uczestnictwa w półfinale, jej miejsce zajmuje kolejny gracz z klasyfikacji po eliminacjach.
Zawodnicy rozgrywają pojedynki każdy z każdym system Round Robin. Za wygraną w pojedynku zawodnik dolicza sobie 20 pkt. do wyniku, w przypadku remisu obaj zawodnicy otrzymują po 10 pkt. dodatkowych, a w przypadku przegranej zawodnik punktów bonusowych nie otrzymuje. Klasyfikację Round Robin’a układa się według sumy zdobytych punktów w poszczególnych 5 grach + bonusy za wygrane lub zremisowane pojedynki + bonusy za zajęte miejsce po fazie eliminacyjne + średnia z eliminacji (zaokrąglona w dół do pełnej wartości bez przecinka), która jednocześnie będzie wynikiem pierwszej gry półfinału. W przypadku równej ilości punktów o wyższym miejscu decyduje wyższa pozycja w eliminacjach IMT. Dwaj najlepsi zawodnicy z poszczególnych półfinałów otrzymują awans do FINAŁU A, kolejnych 4 zawodników z każdego półfinału przechodzi do FINAŁU B.

FINAŁY
FINAŁ B – 8 zawodników z półfinałów, którzy nie uzyskali awansu do FINAŁU A biorą udział w FINALE B. Przed rozegraniem FINAŁU B zawodnicy otrzymują punkty bonusowe za zajęte miejsca w fazie eliminacyjnej. Najwyżej rozstawiony otrzymuje 70 pkt bonusu, kolejny 60, i kolejni odpowiednio 50, 40, 30, 20, 10 i 0. W przypadku nieobecności jednej z osób uprawnionych do uczestnictwa w FINALE B, zostaje ona sklasyfikowana na najniższym miejscu (i tak dalej w przypadku nieobecności większej ilości zawodników). Liczba gier zostanie dostosowana do ilości osób biorących udział w finale.
Zawodnicy rozgrywają pojedynki każdy z każdym system Round Robin. Za wygraną w pojedynku zawodnik dolicza sobie 20 pkt. do wyniku, w przypadku remisu obaj zawodnicy otrzymują po 10 pkt. dodatkowych, a w przypadku przegranej zawodnik punktów bonusowych nie otrzymuje. Klasyfikację Round Robin’a układa się według sumy zdobytych punktów w poszczególnych 7 grach + bonusy za wygrane lub zremisowane pojedynki + bonusy za zajęte miejsce po fazie eliminacyjne + średnia z eliminacji (zaokrąglona w dół do pełnej wartości bez przecinka), która jednocześnie będzie wynikiem pierwszej gry FINAŁU B. W przypadku równej ilości punktów o wyższym miejscu decyduje wyższa pozycja w eliminacjach IMT. Zwycięzca zostaje Indywidualnym Mistrzem Torunia grupy B.

FINAŁ A – zawodnicy z miejsc 1-4 po fazie eliminacyjnej oraz 4 zawodników, którzy uzyskali awans z półfinałów biorą udział w FINALE A. Przed rozegraniem FINAŁU A zawodnicy otrzymują punkty bonusowe za zajęte miejsca w fazie eliminacyjnej. Najwyżej rozstawiony otrzymuje 70 pkt bonusu, kolejny 60, i kolejni odpowiednio 50, 40, 30, 20, 10 i 0. W przypadku nieobecności jednej z osób uprawnionych do uczestnictwa w FINALE A, zostaje ona sklasyfikowana na najniższym miejscu (i tak dalej w przypadku nieobecności większej ilości zawodników). Liczba gier zostanie dostosowana do ilości osób biorących udział w finale.
Zawodnicy rozgrywają pojedynki każdy z każdym system Round Robin. Za wygraną w pojedynku zawodnik dolicza sobie 20 pkt. do wyniku, w przypadku remisu obaj zawodnicy otrzymują po 10 pkt. dodatkowych, a w przypadku przegranej zawodnik punktów bonusowych nie otrzymuje. Klasyfikację Round Robin’a układa się według sumy zdobytych punktów w poszczególnych 7 grach + bonusy za wygrane lub zremisowane pojedynki + bonusy za zajęte miejsce po fazie eliminacyjne + średnia z eliminacji (zaokrąglona w dół do pełnej wartości bez przecinka), która jednocześnie będzie wynikiem pierwszej gry FINAŁU A. W przypadku równej ilości punktów o wyższym miejscu decyduje wyższa pozycja w eliminacjach IMT. Zwycięzca zostaje Indywidualnym Mistrzem Torunia.

13. NOWOŚĆ Zawodnicy rozgrywają pojedynki na 8 torach. Na każdej parze torów rozgrywany jest pojedynek 1 i 2 półfinału. Następnie na każdej parze torów rozgrywany jest pojedynek zawodników z FINAŁU B (jako pierwszy zawodnik wpisany na torze) oraz z FINAŁU A (jako drugi zawodnik wpisany na torze). Przed każdą fazą finału obowiązuje 7. min. rozgrzewki.

14. Smarowanie: w rundach eliminacyjnych obowiązuje smarowanie wylosowane w ostatniej rundzie TLB. Półfinały rozgrywane są na jednym smarowaniu wylosowanym przed ich rozegraniem. Finały A i B również rozgrywane są na jednym smarowaniu wylosowanym przed ich rozpoczęciem. Losowanie smarowań odbywa się z puli obowiązującej w Play-Off TLB.

15. Opłaty eliminacje NOWOŚĆ: 50 zł. za udział w każdej rundzie eliminacyjnej (40 zł za opłacenie torów + 10 zł na pulę nagród).

16. Opłaty Finał NOWOŚĆ: 40 zł. za udział w półfinale oraz 60 zł za udział w Finale A lub B.

17. Nagrody NOWOŚĆ: zawodnicy z miejsc I – III otrzymają okolicznościowe puchary i akcesoria bowlingowe, zawodnicy z miejsc IV – XVIII otrzymują akcesoria bowlingowe. W przypadku większej puli nagród możliwe dodatkowe nagrody o większej wartości pieniężnej. Informacje dot. zmian w puli nagród zostaną podane przed fazą finałową na oficjalnym portalu IMT oraz Facebook’u.

18. Oficjalnym portalem IMT jest http://www.bowling.info.pl.

19. Jakiekolwiek zażalenia zawodników uczestniczących w IMT, w związku z niedotrzymaniem przez organizatora warunków niniejszego regulaminu, należy kierować do Rady Kapitanów TLB. Jej postanowienia są ostatecznie dla rozwiązań wszelkich sporów.

20. Kontakt z organizatorami IMT: 606 858 725 lub 600 242 723.
Znajdz posty
Cytuj

OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości