Odpowiedz

 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Regulamin TLB 2017/18
09-22-2017, 15:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-08-2018 10:45 przez kacper.)
Post: #1
Regulamin TLB 2017/18
Przed nami XIII edycja Toruńskiej Ligi Bowlingowej. Do tej pory drużynowe mistrzostwo Torunia zdobywało pięć zespołów: Canucks (2006), El-Trans (2007-9), Pulsar System (2010-14, 2016), Sportbowling (2015) oraz broniący w tym sezonie tytułu zespół Waszewakacje.pl
Wzorem poprzednich edycji, w których nie brakowało zaciętej walki oraz emocji, zarówno w fazie PLAY-OFF jak i w walce o utrzymanie się w I Lidze i awans do niej, postanowiono pozostawić regulamin bez wielkich „rewolucji”, a dodać w nim tylko konieczne kosmetyczne zmiany.
Ponownie największe z nich dotyczyć mogą schematów rozgrywek poszczególnych lig, który zależny jest od ilości zgłoszonych do nich drużyn. Na pewno zmianie nie ulegnie schemat rozgrywek w I Lidze. Wzorem poprzednich regulaminów nowe uregulowania poprzedzone zostaną komunikatem – NOWOŚĆ. Jedną z nich zostanie uregulowanie niepisanych dotąd przepisów dotyczących przyznawania indywidualnych wyróżnień na koniec sezonu. Ponadto podniesiona zostanie opłata za mecz do 110 zł za drużynę.
Warto pamiętać o punktach Regulaminu wprowadzonych w poprzednim sezonie dotyczących możliwości wypożyczenia zawodników oraz prawo do przyznania „Dzikiej Karty” na grę w II Lidze dla nowo-zgłoszonej drużynie do TLB (tylko w przypadku utworzenia III Ligi). Ponadto warto pamiętać o zastosowaniu handicapu dla zawodników i zawodniczek do 15 i od 60 roku życia oraz oczywiście dla kobiet.
Szósty sezon z rzędu rywalizacja „drużynówki” toczyć się będzie w dwunastotorowej kręgielni w Centrum Handowym Plaza Toruń przy Broniewskiego 90 na torach marki Brunswick. Początek drużynowych rozgrywek nastąpi w poniedziałek 9. października 2017 roku. Przed rozpoczęciem pierwszej kolejki zostanie opublikowany terminarz rozgrywek z rozlosowanymi już parami pierwszych meczów w każdej z lig. Nadzór nad rozgrywkami sprawuje przede wszystkim Rada Kapitanów Drużyn (osobno dla każdej klasy rozgrywkowej w TLB) oraz przedstawiciel organizatora. Tutaj również ważne przypomnienie. Jakakolwiek propozycja, któregokolwiek Kapitana, która miałaby występować (!) poza ramy Regulaminu TLB, powinna być kierowana właśnie do Rady Kapitanów Drużyn.
Zgłoszenia drużyn do wszystkich lig przyjmowane będą do środy 3. października i należy je wysyłać na adres e-mail: zgloszeniaTLB@gmail.com. Natomiast start rozgrywek zaplanowany został na poniedziałek 9. października 2017 roku.
Toruńska Liga Bowlingowa, wzorem ostatnich lat, przeplatana będzie Indywidualnymi Mistrzostwami Torunia, których regulamin zostanie opracowany po otrzymaniu zgłoszeń do ligi drużynowej.
Głównym źródłem informacji o rozgrywkach pozostaje forum Toruńskiego Klubu Bowlingowego http://www.bowling.info.pl. Postaramy się również uatrakcyjnić medialnie rozgrywki poprzez różne informacje umieszczane m.in. w mediach społecznościowych.
Zapraszamy WSZYSTKICH chętnych do sportowej rywalizacji na torach kręgielni Lucky Star Toruń!



REGULAMIN TLB 2017/18

1. NOWOŚĆToruńska Liga Bowlingowa (zwana dalej TLB) organizowana jest przez kręgielnię Lucky Star.

2. Miejscem rozgrywek jest kręgielnia Lucky Star w Centrum Handlowym Plaza przy ul. Władysława Broniewskiego 90 w Toruniu.

3. Start rozgrywek TLB planowany jest na 9. października 2017 roku (poniedziałek). Koniec rozgrywek planowany jest na II kwartał 2018 roku.

4. NOWOŚĆMecze odbywać się będą w poniedziałki (II Liga), we wtorki (I Liga) i w środy (ewentualna III Liga).

5. TLB podzielona jest na klasy rozgrywkowe:
A) Toruńską I Ligę Bowlingową złożoną z 8 zespołów uprawnionych do gry wg rankingu sezonu 2016/2017;
B) Toruńską II Ligę Bowlingową, gdzie ilość drużyn uzależniona jest od ilości zgłoszeń, ale liczba drużyn może maksymalnie wynieść 11.
C) Toruńską III Ligę Bowlingową, która utworzona zostanie w przypadku zgłoszenia się więcej niż 11 drużyn do II ligi. W TLB III wystąpią nowe drużyny oraz część zespołów z II Ligi wg rankingu z poprzedniego sezonu (ilość również uzależniona od liczby zgłoszeń).

6. Schemat rozgrywek w I Lidze to w sumie 20 meczów (14 meczów fazy zasadniczej oraz 6 fazy PLAY-OFF lub PLAY-OUT), schemat rozgrywek w II i ewentualnie III Lidze uzależniony jest od ilości zgłoszonych drużyn, a jego kształt nastawiony zostanie na rozegranie równej lub podobnej ilości meczów, co w I Lidze.

7. Rada Kapitanów Drużyn oraz organizator ma prawo przyznania tzw „DZIKIEJ KARTY” na grę w II Lidze (tylko w przypadku utworzenia III Ligi) dla nowo-zgłoszonej drużyny, w przypadku gdy:
A) dwaj zawodnicy tej drużyny zaświadczają się sumą średnich zdobywanych punktów w jednej grze równej 350,
B) trzej zawodnicy tej drużyny zaświadczają się sumą średnich zdobywanych punktów w jednej grze równej 480.
Weryfikacja średniej odbywać się będzie w następującej kolejności:
1. ranking średnich indywidualnych zawodników TLB w sezonie 2016/17
2. ranking średnich zawodników z oficjalnej strony PZK w sezonie 2017
3. ranking średnich indywidualnych zawodników TLB w sezonie 2015/16
4. ranking średnich zawodników z oficjalnej strony PZK w sezonie 2015/16
5. itd.
Wiążąca będzie tylko jedna średnia z rankingu, w którym widnieje dany zawodnik. Decydująca jest przedstawiona wyżej kolejność rankingów.

8. W przypadku wycofania się którejkolwiek drużyny z I Ligi, jej miejsce w I Lidze w sezonie 2017/18 zajmie drużyna z najwyższego miejsca spadkowego I Ligi sezonu 2016/17 (Sharks). W dalszej kolejności zająć to miejsce mogą drużyny II Ligi wg. Rankingu TLB z sezonu 2016/17. Ranking TLB zamieszczony jest w osobnej zakładce forum TLB pt. „Zgłoszenia do TLB 2017/18”.

9. Do zgłoszenia drużyny wymaga się:
- w I Lidze minimum 4-osobowego składu, maximum 5-osobowego,
- w II Lidze minimum 3-osobowego składu, maximum 5-osobowego,
- w III Lidze minimum 3-osobowego składu, maximum 5-osobowego.

10. NOWOŚĆZgłoszenia przyjmowane będą na formularzu zgłoszeniowym mailowo pod adresem zgloszeniaTLB@gmail.com lub bezpośrednio do przedstawiciela Rady Kapitanów Drużyn
z I Ligi. Terminy zgłoszeń to środa 4 października 2017 roku.

11. Zawodnik nie może zmienić drużyny w TLB, jeśli rozegrał choć jedną grę w składzie macierzystej drużyny, do której został zgłoszony. WYJĄTKIEM jest wycofanie się z TLB macierzystej drużyny zawodnika przed połową rozgrywek sezonu zasadniczego (patrz pkt. 37).

12. Okno transferowe: zawodnik, który nie rozegrał żadnej gry w sezonie 2017/18, może zostać wypożyczony do innej drużyny po zakończeniu 5. kolejki (pierwotny termin) i do momentu rozpoczęcia 9. kolejki (pierwotny termin) w każdej klasie rozgrywkowej TLB. Drużyna, która wypożycza zawodnika, musi mieć po wypożyczeniu w składzie minimum 4 zawodników (I Liga) lub 3 zawodników (II-III Liga). Drużyna, do której zawodnik został wypożyczony, może mieć w składzie maksymalnie 5 zawodników, łącznie z zawodnikiem wypożyczonym.

13. Drużyny występujące do tej pory w TLB nie mogą przystąpić do sezonu 2017/18 z zachowaniem statusu I-Ligowca lub II-Ligowca (tylko w przypadku utworzenia III Ligi), jeśli w swoim składzie nie mają co najmniej dwóch zawodników z poprzedniego sezonu.

14. Zgłoszenie drużyny z dotychczasową nazwą, jednak wyłącznie z jednym dotychczasowym zawodnikiem, traktowane będzie jako nowa drużyna, która przystąpi do najniższej klasy rozgrywek TLB.

15. Istnieje możliwość zmiany nazwy drużyny przed lub w trakcie rozgrywek, jeśli taką decyzję podejmie większość, czyli co najmniej trzej jej dotychczasowi zawodnicy.

16. Schemat rozgrywek: W I Lidze drużyny rozgrywają sezon zasadniczy systemem każdy z każdym. Po sezonie zasadniczym w I Lidze następuje faza play-off i play-out. W niższych ligach system rozgrywek dopasowany zostaje do ilości występujących drużyn.

17. NOWOŚĆPrzed rozpoczęciem meczu (po smarowaniu) następuje losowanie torów, na których rozegrane zostaną poszczególne mecze każdej z lig. Ponadto zawodnicy uczestniczą w 10-minutowej rozgrzewce.

18. Handicapy w TLB:
- zawodniczki otrzymują do każdej gry 8 pkt. hndc.,
- zawodniczki do 15 i od 60 roku życia otrzymują 12 pkt. hndc.,
- zawodnicy do 15 i od 60 roku życia otrzymują 8 pkt. hndc.
O przyznaniu handicapu decyduje rok kalendarzowy. Od 1.01.2018 roku handicapy zostają ponownie zweryfikowane. Fakt otrzymania prawa do handicapu należy zgłosić do Rady Kapitanów Drużyn I Ligi.

19. Łączna wartość handicapu doliczana jest do sumy punktów zdobytych przez drużynę w meczu, a następnie przeliczana jest na średnią drużyny i zawodnika w meczu.

20. PUNKTY MECZOWE: W meczu rozgrywane są 4 gry. Drużyna wystawia do każdej z czterech gier trzech zawodników. Jeśli ich suma punktów (z handicapem) jest wyższa od sumy punktów (z handicapem) drużyny przeciwnej, wygrany zespół otrzymuje 2 PUNKTY MECZOWE. W przypadku remisu obie drużyny otrzymują po 1 punkcie meczowym. Przegrany nie otrzymuje punktu meczowego.

21. GRACZ MECZU: Punkt meczowy przyznawany jest drużynom także za tzw. Gracza Meczu. Zostaje nim zawodnik, który w meczu zdobył największą ilość punktów wg. zasady total pinfall (łącznie z handicapem). Jeżeli dwóch lub więcej zawodników z różnych drużyn zdobędzie tę samą, najwyższą ilość punktów, GM zostaje ten zawodnik, który zaliczył najwyższą grę (liczona łącznie z handicapem). Jeżeli wynik najwyższej gry jest taki sam - decyduje wynik drugiej najwyższej gry itd. (zawsze liczona łącznie z handicapem). Dodatkowy punkt meczowy zostanie przyznany tej drużynie, w której znajdzie się GM.

22. ZALICZENIE MECZU: Uznaje się, że mecz przez drużynę został zaliczony, jeśli w minimum w jednej grze drużyna wystawi minimum dwóch zawodników + Blind'a. Uwaga! Bez względu na ilość zaliczonych w meczu gier przez drużynę, opłaty za udział w meczu pozostają bez zmian.

23. GRACZ KOLEJKI: Statystycznie prowadzona jest także klasyfikacja Gracza Kolejki. Zostaje nim zawodnik, który w danej kolejce (łącznie wszystkie ligi TLB) osiągnie najwyższy indywidualny wynik (liczony łącznie z handicapem). W przypadku równego wyniku dwóch lub większej ilości zawodników, o tytule GK decyduje, podobnie jak w przypadku GM, najwyższa gra. Klasyfikacja GRACZA KOLEJKI znacząco wpływa na nominację wyróżnienia "MVP SEZONU". Wyróżnienie otrzymuje zawodnik z największą ilością tytułów GK. W przypadku zdobycia równej ilości tytułów GK przez dwóch lub więcej zawodników, decydująca w przyznaniu tytułu MVP Sezonu jest średnia z całego sezonu TLB przy założeniu, że wyliczona została ona z minimum 41 gier.

24. Graczem Kolejki nie może zostać zawodnik z meczu, który został PRZEŁOŻONY. Gracza Kolejki wyznacza się po meczach rozegranych w PIERWOTNIE wyznaczonym terminie danej kolejki.

25. Klasyfikację drużyn w rundzie zasadniczej ustala się według sumy PUNKTÓW MECZOWYCH, a w przypadku ich równości według ŚREDNIEJ PUNKTÓW DRUŻYNY na MECZ. Jeśli i ta jest identyczna, decyduje bezpośredni bilans punktowy między zainteresowanymi drużynami.

26. FAZA PLAY-OFF. W I fazie play-off systemem mecz i rewanż 1. zespół zagra z 8., 2. z 7., 3 z 6, a 4 z 5. Do półfinałów (II faza play-off) awans uzyskają zwycięzcy poszczególnych par, którzy wg. zasady z pkt. 22. regulaminu zgromadzą większą ilość punktów meczowych od drużyny przeciwnej. Drużyny, które przegrają I fazę play-off, rozegrają między sobą spotkania o miejsca 5-8 (play-out). Pary półfinałowe utworzą: 1. zespół z ćwierćfinałów z 4. oraz 2. z 3. W tym celu po ćwierćfinałach utworzona zostanie mała tabela sporządzona wg. zdobytych MAŁYCH PUNKTÓW (z handicapem) BEZ BONUSÓW! Zwycięzcy półfinałów zmierzą się w finale, a przegrani półfinałów w rywalizacji o 3-4 miejsce w I Lidze. W obu przypadkach rozegrany zostanie mecz i rewanż.

27. FAZA PLAY-OUT. W I fazie play-out 5. zespół z ćwierćfinałów zagra dwumecz z 8. zespołem, a 6. zespół dwumecz z 7 zespołem po ćwierćfinałach. W II fazie play-out 5. zespół zagra jeden mecz z 7., natomiast 6. zespół jeden mecz z 8 zespołem. W III fazie play-out 5. zespół zagra jeden mecz z 6., natomiast 7. jeden mecz z 8. zespołem. Po rozegraniu każdej rundy play-out drużyny będą rozpisywane w tabeli wg. zdobytych PUNKTÓW MECZOWYCH (podobnie, jak w sezonie zasadniczym). Po rozegraniu III rundy play-out zespół sklasyfikowany na 3. miejscu w tabeli zagra baraż z 2. drużyną II Ligi. Zespół sklasyfikowany na 4. miejscu w tabeli play-out bezpośrednio spadnie do II Ligi.

28. W przypadku, gdy dwie drużyny występujące w ćwierćfinale, półfinale, finale lub w fazie play-out, mają równą ilość Punktów Meczowych, o wyższym miejscu w tabeli decyduje większa ilość zdobytych MAŁYCH PUNKTÓW (z handicapem) BEZ BONUSÓW, a gdy i ta jest równa o wyższym miejscu decyduje lepsze miejsce po sezonie zasadniczym.

29. PUNKTY BONUSOWE. Przez całą fazę play-off i play-out obowiązują Bonusy dla drużyn, które zajęły wyższe miejsce w sezonie zasadniczym. Bonusy oblicza się jako różnicę „Punktów Meczowych” zdobytych w sezonie zasadniczym. Np. zespół A po sezonie zasadniczym zgromadzi 80 punktów meczowych., natomiast zespół B 60 punktów meczowych, w takim przypadku w każdej grze zespół A otrzymuje 20 pkt. bonusu, jaki wypracował sobie nad zespołem B w sezonie zasadniczym. Bonusy są doliczane jednorazowo do każdej gry, jako „małe punkty”. Małe Punkty nie wliczają się (!) do statystyk drużyny tzw. „średniej na mecz” np. w tabeli play-out.

30. Punkty Bonusowe obowiązują przez całą fazę play-off i play-out i w każdym jej etapie obliczane są osobno w zależności od rywalizujących ze sobą drużyn.

31. BARAŻE. Baraż to mecz rozgrywany na identycznych zasadach, jak wszystkie mecze w TLB. Po zakończeniu rozgrywek w I i II lidze 7. drużyna z I Ligi oraz 2 drużyna II Ligi rozgrywają baraże o prawo gry w I Lidze w sezonie 2018/19. Rywalizacja toczy się do 3 zwycięstw. Smarowanie na pierwszy mecz wybiera drużyna z I Ligi, a na drugi mecz drużyna z II Ligi i tak na zmianę, do zakończenia barażów. W przypadku utworzenia III Ligi identyczne zasady barażów dotyczą przedostatnią drużynę II Ligi oraz 2 drużynę III Ligi.

32. Schemat rozgrywek w II Lidze (ewentualnie również w III Lidze) zostaje doprecyzowany przed I kolejką i jest uzależniony od ilości zgłoszonych drużyn.

33. Format drużyny: zespół w meczu składa się z 3 (w tym ewentualnie Blind) do 5 zawodników.

34. Zmiany zawodników w meczu można wprowadzać już po 1. grze. Podczas meczu Kapitan każdego zespołu zobowiązany jest do skrupulatnego (!) rozpisania gier poszczególnych zawodników w formularzu meczu.

35. Zastosowanie i wartość BLIND’a: w przypadku dwuosobowego składu, drużyna zgłasza przedstawicielowi organizatora oraz w recepcji kręgielni tzw. BLIND’a, jako trzeciego zawodnika. Dla I Ligi BLIND ma wartość - 130 punktów. Dla II Ligi wartość - 100 punktów. Dla III Ligi 70 punktów. Są to wartości stałe i niezmienne przez cały sezon! BLIND może być stosowany przez cały sezon.

36. BLIND w meczu barażowym może być wstawiony tylko za zawodnika, który rozegrał minimum połowę gier w całym sezonie tzn. 40 gier. Wartość BLIND’a równa jest jego średniej w sezonie, zaokrąglonej w dół do pełnej wartości bez przecinka minus 20 punktów. Np. średnia zawodnika wynosi 173,76, wówczas obliczenie wynosi 173-20 = BLIND 153.

37. Uzupełnienie składu: jeżeli drużyna nie zgłosiła do rozgrywek kompletu 5 zawodników, dopisanie 5. gracza możliwe jest do połowy sezonu zasadniczego! Za połowę sezonu zasadniczego w I Lidze uznaje się rozegranie przez daną drużynę meczu w VII kolejce (termin pierwotny) sezonu zasadniczego. W II i III Lidze połowa sezonu zasadniczego uzależniona jest od schematu rozgrywek.

38. STROJE: wszystkie zespoły w I Lidze zobowiązane są do gry w IDENTYCZNYCH koszulkach. Jedyną widoczną różnicą może być imię, bądź ksywa zawodnika umieszczona na koszulce. Wyjątkiem mogą być zawodnicy, którzy posiadają tzw. MIĘDZYNARODOWE UMOWY STAFF'owskie. W II i III Lidze drużyny nie mają obowiązku występowania w identycznych koszulkach.

39. BRAK STROJU (I Liga): w przypadku braku koszulki, zawodnik otrzymuje karę – minus 20 punktów - do każdej gry! Uwaga! W takim pojedynku Graczem Meczu zostaje ten zawodnik, który ma największą ilość punktów już po rozliczeniu punktów karnych!

40. NOWOŚĆSMAROWANIA: W sezonie 2017/18 w TLB obowiązywać będą programy smarowań zamieszczone na http://www.brunswickbowling.com/products...patterns/. Po każdej wtorkowej kolejce I Ligi zawodnicy obecni na kręgielni dokonują LOSOWANIA smarowania. Będzie ono obowiązywać w następnej kolejce w całej TLB. Smarowanie, na którym rozegrana zostanie już jedna kolejka, wypada z puli przed następną kolejką. Pula smarowań ponownie jest pełna przed I rundą fazy play-off w I lidze. Smarowania na fazę play-off losowane będą z puli smarowań, na których rozegrane były kolejki sezonu zasadniczego.

41. Smarowanie wylosowane na daną kolejkę obowiązuje w całej TLB. Mecze przełożone muszą być rozegrane na smarowaniu, które było wylosowane w kolejce z przełożonego meczu.

42. W razie uzasadnionej potrzeby szkoleniowej dla Toruńskiego Klubu Bowlingowego, zastrzega się możliwość wprowadzenia NOWEGO smarowania do puli spoza biblioteki BRUNSWICK'a.

43. We wszystkich klasach rozgrywkowych TLB smarowanie torów jest obowiązkowe.

44. NOWOŚĆOPŁATY: 110 zł. za mecz na drużynę.

45. NOWOŚĆNAGRODY:
Nagrodami za poszczególne miejsca będą puchary (dla drużyn z podium I Ligi oraz triumfatorów lig niższych) oraz nagrody rzeczowe. Pula nagród zostanie podana do wiadomości w trakcie sezonu po weryfikacji zgłoszonych drużyn.

Podczas oficjalnego zamknięcia sezonu w TLB przyznane zostaną również okolicznościowe statuetki wyróżniającym się zawodnikom:
A) MVP Sezonu – zawodnik z największą liczbą zdobytych tytułów Gracza Kolejki (patrz pkt. 23 regulaminu);
B) Największy Postęp w Sezonie – zawodnik, który uzyska największą różnicę punktów przy odjęciu średniej sezonu 2016/2017 od średniej sezonu 2017/2018 (dotyczy tylko zawodników, którzy zagrali co najmniej połowę możliwych do rozegrania gier w obu tych sezonach, np. w I Lidze 40 gier);
C) Największe Objawienie – zawodnik, który jest na początku swojej bowlingowej przygody i uzyska największą średnią z grona pozostałych takich zawodników. Decyzja o przyznaniu tego wyróżnienia ma charakter uznaniowy.
Możliwe jest również przyznanie dodatkowych wyróżnień przy pozostaniu środków z puli nagród.

46. Drużyny, które zajmą trzy czołowe miejsca w I Lidze TLB, obowiązkowo muszą stawić się na dekoracji zwycięzców. Niestawienie się na dekorację karane będzie relegacją takiej drużyny do II Ligi w miejsce drużyny, która zajęła 8. miejsce w I Lidze.

47. Na dekoracji zwycięzców drużyny zobowiązane są do występowania w koszulkach, w których występowały w TLB.

48. Drużyna, która bez uprzedzenia Organizatora i drużyny przeciwnej nie stawi się na meczu, przegrywa to spotkanie WALKOWEREM. Drużyna, która oddaje mecz walkowerem otrzymuje w tabeli 0 punktów dużych oraz 1560 punktów małych (I Liga), 1200 punktów małych (II Liga) i 840 punktów małych (III Liga). Zmienna wartość małych punktów wynika z różnej wartości BLINDa.

49. Dwukrotny walkower jest jednoznaczny z wykluczeniem takiej drużyny z rozgrywek TLB.

50. Drużyna ma prawo w uzasadnionych przypadkach do przełożenia meczu. Termin takiego meczu musi zostać zaakceptowany przez przedstawicieli organizatora i Rady Kapitanów Drużyn oraz zostać rozegrany w ciągu 2 tygodni od pierwotnego wyznaczenia terminu meczu!

51. Jeśli przedstawiciel organizatora lub Rady Kapitanów Drużyn nie zostaną poinformowani o terminie meczu przełożonego, a ten zostanie rozegrany, wyniki tego meczu nie zostaną zaliczone.

52. NOWOŚĆKażda drużyna w I Lidze ma prawo do przełożenia maksymalnie JEDNEGO meczu w sezonie zasadniczym w kolejkach 1-12 oraz na wyjątkowych warunkach w kolejce 13. (patrz pkt. 55.). Przełożenie DRUGIEGO i kolejnego meczu wymaga zgody większości członków Rady Kapitanów Drużyn.

53. NOWOŚĆKażda drużyna w II i III Lidze ma prawo do przełożenia maksymalnie DWÓCH meczów w całym sezonie. Przełożenie TRZECIEGO i kolejnego meczu wymaga zgody większości członków Rady Kapitanów Drużyn.

54. Mecze fazy play-off oraz XIV kolejki sezonu zasadniczego w I Lidze nie mogą być przekładane! Terminy tej fazy zostaną uzgodnione ze wszystkimi Kapitanami drużyn I Ligi na co najmniej 2 tygodnie przed pierwszym proponowanym terminem meczów.

55. Mecze XIII kolejki sezonu zasadniczego w I Lidze muszą zostać rozegrane do terminu XIV kolejki.

56. Jeśli drużyna została wykluczona lub wycofała się z TLB w pierwszej części sezonu zasadniczego, wyniki takiej drużyny są anulowane. Jeśli w drugiej części sezonu zasadniczego, wówczas wyniki z pierwszej części zostają zachowane, natomiast anulowane są w drugiej części, a wszystkie pozostałe drużyny otrzymują walkower za mecz z drużyną, która została wykluczona lub wycofała się.

57. Jeśli drużyna została wykluczona lub wycofała się z TLB po sezonie zasadniczym w I Lidze, reszta drużyn kończy sezon bez takiej drużyny. Zostaje ona sklasyfikowana na 8. miejscu w I Lidze, natomiast ranking pozostałych zespołów zostaje skorygowany o jedno miejsce w górę, bez względu na dotychczasowe wyniki.

58. Nawet jeśli drużyna oddaje mecz walkowerem, zespół przeciwny musi rozegrać swoje gry. W przeciwnym razie ogłoszony zostaje WALKOWER OBOPÓLNY i żadna drużyna nie zdobywa punktów meczowych, natomiast małe punkty zostają naliczone w zależności od Ligi jak w pkt. 48 tego regulaminu.

59. Kapitan każdej drużyny zobowiązany jest wystąpić do Rady Kapitanów Drużyn o polubowne rozpatrzenie wniosku, dotyczącego wykroczenia przeciw przedstawionemu Regulaminowi. Prośba taka zostaje przyjęta większością głosów Rady, bez głosu wnioskodawcy.

60. Oficjalnym portalem TLB jest http://www.bowling.info.pl. Tam zamieszczane będą wyniki terminarze, statystyki oraz najważniejsze bieżące komunikaty, dotyczące rozgrywek.

61. Przedstawiciel organizatora pełni rolę Komisarza TLB.

62. Organizator Toruńskiej Ligi Bowlingowej ma prawo do wykorzystania wizerunku graczy w celu promocji TLB.

63. Otwarte napoje nie mogą stać na stolikach przy torach. UWAGA! Drużyna, której zawodnik nadużyje alkoholu (ewidentne zakłócenie rytmu meczu), przegrywa mecz walkowerem!

64. Zabrania się palenia tytoniu podczas trwania każdego meczu TLB.

65. Kontakt z osobami odpowiedzialnymi za zgłoszenia oraz przebieg TLB: e-mail: zgloszeniaTLB@gmail.com; tel: 606 858 725; 600 242 723; 601 633 703; 606 228 645.
Znajdz posty
Cytuj

Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości