Odpowiedz

 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Regulamin
01-03-2017, 14:13
Post: #1
Regulamin
Regulamin Indywidualnych Mistrzostw Torunia 2016/17

1. Formuła: Indywidualne Mistrzostwa Torunia 2016/17 rozgrywane będą w formule OPEN. Udział może wziąć każda osoba, która opłaci wpisowe.

2. Opłaty: Ze względu na podwyżkę stawek w kręgielni Lucky Star Toruń, udział w każdej rundzie eliminacyjnej oraz każdej fazie finałów od 02.01.2017 wynosi 45 zł.

3. Miejsce: Kręgielnia Lucky Star Toruń w Centrum Handlowym Plaza, ul. Władysława Broniewskiego 90.

4. Organizator: SPORTTESTER Przemysław Kantecki,

5. System: IMT 2016/17 składają się z Eliminacji, czyli 9 rund eliminacyjnych (6 kwalifikowanych) i 4 faz finałów z udziałem 18 najlepszych zawodników Eliminacji.

6. Terminy: Rundy eliminacyjne rozgrywane będą w PONIEDZIAŁKI i WTORKI, pierwsza z rund eliminacyjnych zorganizowana zostanie 10-11. października 2016, kolejne rundy rozgrywane będą średnio co 3-4 tygodnie.

7. Składy Eliminacyjne: W każdy poniedziałek lub wtorek pierwszy skład eliminacyjny rozpoczynać będzie się o GODZ. 18.30, drugi o 20.30. Zawodnicy wybierają w danej rundzie eliminacyjnej MAKSYMALNIE 2 SKŁADY ELIMINACYJNE niekoniecznie tego samego dnia.

8. Zapisy: Rezerwacje prowadzone są w każdy dzień eliminacji pod nr tel. 887-40-50-60.

9. Runda Eliminacyjna: Każda runda eliminacyjna składa się w sumie z 4 składów (2 w poniedziałek i 2 we wtorek), w każdym składzie zawodnicy rozgrywają 6 gier NA JEDNYM TORZE, w przypadku gry w dwóch 2 składach, zawodnikowi zaliczony zostanie w danej rundzie eliminacyjnej wyższy wynik z pierwszego lub drugiego składu.

10. Rundy kwalifikowane: Do Finału zakwalifikowane będą NAJLEPSZE WYNIKI Z 6 RUND ELIMINACYJNYCH, jeśli zawodnik nie zaliczy minimum 6 rund eliminacyjnych NIE ZOSTANIE SKLASYFIKOWANY w IMT 2016/17.

11. Rozgrzewka: W rundach eliminacyjnych obowiązuje 7. min. rozgrzewki.

12. Ustawienie na torach podczas eliminacji: W każdym składzie eliminacyjnym na wybranym torze może się znajdować minimalnie 2, a maksymalnie 3 zawodników. Skład nie może zostać rozegrany, jeśli zgłosi się do niego tylko jeden zawodnik.

13. Klasyfikacja Generalna: Klasyfikacja Generalna IMT 2016/17 budowana będzie wg sumy punktów, zdobytych przez zawodników we wszystkich 6 kwalifikowanych rundach eliminacyjnych, jeśli zawodnik zaliczy więcej niż 6 rund eliminacyjnych, z Klasyfikacji Generalnej odrzucony zostanie mu najsłabszy wynik rundy eliminacyjnej, ewentualnie najsłabsze 2 lub 3 wyniki rund eliminacyjnych.

14. Remis w Klasyfikacji Generalnej: W przypadku równej ilości punktów dwóch i większej ilości zawodników, o wyższym miejscu w Klasyfikacji Generalnej po eliminacjach decyduje najwyższy wynik którejś z dziewięciu rund eliminacyjnych.

15. Handicapy: W Indywidualnych Mistrzostwach Torunia kobiety otrzymują 8 pkt. handicapu do każdej gry..

16. Bonusy w Finałach: W każdej fazie Finałów najwyżej sklasyfikowany zawodnik po eliminacjach otrzymuje 50 pkt. bonusu, kolejny 40 pkt., 30, 20 i 10 pkt. bonusu, np. w pierwszej fazie Finału 13. zawodnik po Eliminacjach otrzymuje 50 pkt. bonusu, 14. zawodnik po Eliminacjach 30 pkt. bonusu itd. Bonusy są jednorazowe, nie dolicza się ich do każdej gry.

17.System w Finale: W każdej fazie Finałów zawodnicy rozgrywają pojedynki na 3 torach (po 2 osoby na torze) systemem robin round. System oraz rozstawienie na torach rozpisane zostaną na formularzu wyników. Formularz wyników każdy zawodnik otrzyma przed rozpoczęciem gry. Zawodnicy rozgrywają pojedynki na JEDNYM TORZE.

18. Finały:
I faza (5 gier) – zawodnicy z miejsc 13-18 rozgrywają pojedynki każdy z każdym systemem robin-round. Za wygraną zawodnik dolicza sobie 20 dodatkowych punktów, a w przypadku remisu obaj zawodnicy dopisują po 10 dodatkowych punktów, klasyfikację etapu „RR” układa się według sumy zdobytych punktów w 5 grach + handicap (kobiety) + bonusy (patrz. pkt. 16 reg.) + średnia z eliminacji (zaokrąglona w dół do pełnej wartości bez przecinka), która będzie jednocześnie wynikiem PIERWSZEJ GRY. W przypadku równej ilości punktów o wyższym miejscu decyduje wyższa pozycja w eliminacjach IMT. Dwaj najlepsi zawodnicy przechodzą do II fazy finału.

II faza (5 gier, drugi termin finału) – zawodnicy z miejsc 9-12 oraz 2 najlepsi z I fazy finału rozgrywają pojedynki każdy z każdym systemem robin-round. Za wygraną zawodnik dolicza sobie 20 dodatkowych punktów, a w przypadku remisu obaj zawodnicy dopisują po 10 dodatkowych punktów, klasyfikację etapu „RR” układa się według sumy zdobytych punktów w 5 grach + handicap + bonusy + średnia z eliminacji (zaokrąglona w dół do pełnej wartości bez przecinka), która będzie jednocześnie wynikiem PIERWSZEJ GRY. W przypadku równej ilości punktów o wyższym miejscu decyduje wyższa pozycja w eliminacjach IMT. Dwaj najlepsi zawodnicy przechodzą do III fazy finału.

III faza (5 gier, trzeci termin finału) – zawodnicy z miejsc 5-8 oraz 2 najlepsi z II fazy finału rozgrywają pojedynki każdy z każdym systemem robin-round. Za wygraną zawodnik dolicza sobie 20 dodatkowych punktów, a w przypadku remisu obaj zawodnicy dopisują po 10 dodatkowych punktów, klasyfikację etapu „RR” układa się według sumy zdobytych punktów w 5 grach + handicap + bonusy + średnia z eliminacji (zaokrąglona w dół do pełnej wartości bez przecinka), która będzie jednocześnie wynikiem PIERWSZEJ GRY. W przypadku równej ilości punktów o wyższym miejscu decyduje wyższa pozycja w eliminacjach IMT. Dwaj najlepsi zawodnicy przechodzą do IV fazy finału,

IV faza (5 gier, czwarty termin finału) – zawodnicy z miejsc 1-4 oraz 2 najlepsi z III fazy finału rozgrywają pojedynki każdy z każdym systemem robin-round. Za wygraną zawodnik dolicza sobie 20 dodatkowych punktów, a w przypadku remisu obaj zawodnicy dopisują po 10 dodatkowych punktów, klasyfikację etapu „RR” układa się według sumy zdobytych punktów w 5 grach + handicap + bonusy + średnia z eliminacji (zaokrąglona w dół do pełnej wartości bez przecinka), która będzie jednocześnie wynikiem PIERWSZEJ GRY. W przypadku równej ilości punktów o wyższym miejscu decyduje wyższa pozycja w eliminacjach IMT. Zwycięzca zostaje Indywidualnym Mistrzem Torunia 2016.

19. Smarowanie: W rundach eliminacyjnych obowiązuje smarowanie wylosowane w ostatniej rundzie TLB. Finał rozgrywany jest na czterech różnych smarowaniach we wszystkich czterech terminach, które są losowane tuż przed rozpoczęciem każdej z czterech faz turnieju finałowego. Losowanie smarowań odbywa się z puli obowiązującej w TLB w sezonie 2016/17.

20. Nagrody: zawodnicy z miejsc I – III otrzymają okolicznościowe puchary i upominek bowlingowy, zawodnicy z miejsc IV – XVIII otrzymują upominek bowlingowy.

21. Oficjalnym portalem IMT 2016/17 jest http://www.bowling.info.pl.

22. Jakiekolwiek zażalenia zawodników uczestniczących w IMT 2016/17, w związku ze złamaniem regulaminu, należy niezwłocznie kierować do Organizatora.
Znajdz posty
Cytuj

OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości