Odpowiedz

 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Regulamin TLB 2016/17
08-29-2016, 15:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-10-2017 20:30 przez Przemek.)
Post: #1
Regulamin TLB 2016/17
WSTĘP

Za nami 11 lat tradycji. Sezon 2016/17 to XII edycja Toruńskiej Ligi Bowlingowej. Mistrzowskim tytułem dzieliły się do tej pory cztery drużyny: Canucks (2006), El-Trans (2007-9), Pulsar System (2010-14, 2016) i Sportbowling (2015).
Poprzednia XI edycja TLB udowodniła, że Regulamin nie wymaga „rewolucji”, ponieważ rozgrywki przyniosły to, co w sporcie najważniejsze, czyli wyrównaną rywalizację i emocje do końca. Tak było zwłaszcza w walce o miejsca na podium i o utrzymanie w I Lidze. Również w debiutującej w TLB trzeciej lidze dopiero ostatnia kolejka decydowała o dwóch czołowych miejscach w tabeli. To oznacza, że regulamin TLB jest dojrzałym produktem, w którym zmiany mogą ewentualnie dotyczyć dopasowania rozgrywek do ilości zgłoszonych drużyn w II i III Lidze.
Stąd schemat rozgrywek w I Lidze to ponownie w sumie 20 meczów, schemat rozgrywek w II i ewentualnie III Lidze nastawiony zostanie na rozegranie równej lub podobnej ilości meczów. Tradycyjnie w Regulaminie TLB nowe uregulowania poprzedzone są komunikatem – NOWOŚĆ. Jednak „Nowości” są wyłącznie kosmetyczne oraz te, które w poprzednim sezonie nie zostały „skonsumowane”. Chodzi o możliwość (!) wypożyczenia zawodnika i prawo Organizatora do (!) przyznania „Dzikiej Karty” na grę w II Lidze dla nowej drużyny zgłoszonej do TLB, jednak tylko w przypadku utworzenia III Ligi. W takim przypadku najważniejsza zmiana może dotyczyć dni dla rozgrywek w poszczególnych Ligach w kolejności: poniedziałek – III Liga, wtorek – II Liga, środa – I Liga.
Warto też pamiętać o dwóch istotnych punktach Regulaminu wprowadzonych w poprzednim sezonie. Po pierwsze, zespoły zgłaszane do obecnego sezonu 2016/17 muszą posiadać w swoim składzie minimum dwóch zawodników ze składu sezonu 2015/16, aby taki zespół mógł utrzymać swój status sportowy w I lub II lidze. Po drugie, warto pamiętać o zastosowaniu handicapu dla zawodników i zawodniczek do 15 i od 60 roku życia.
Piąty rok z rzędu rywalizacja w TLB toczyć się będzie w kręgielni w CH Plaza Toruń przy Broniewskiego 90 na torach marki Brunswick. Początek rozgrywek drużynowych nastąpi w poniedziałek 26. września 2015 roku. Przed rozpoczęciem pierwszej kolejki nastąpi losowanie par dla I, II Ligi i ewentualnie III Ligi. Nadzór nad rozgrywkami sprawuje Organizator firma SPORTTESTER Przemysław Kantecki oraz Rada Kapitanów Drużyn osobno dla każdej klasy rozgrywkowej w TLB. Tutaj również ważne przypomnienie. Jakakolwiek propozycja, któregokolwiek Kapitana, która miałaby występować (!) poza ramy Regulaminu TLB, powinna być kierowana właśnie do Rady Kapitanów Drużyn.
Zgłoszenia drużyn do I Ligi przyjmowane będą do wtorku 13. września, do II i ewentualnie III Ligi do piątku 16. września. Natomiast start rozgrywek zaplanowany został na poniedziałek 26. września. Rozgrywki TLB tradycyjnie przeplatane będą Indywidualnymi Mistrzostwami Torunia w formule OPEN.
Głównym źródłem informacji o rozgrywkach TLB pozostaje forum Toruńskiego Klubu Bowlingowego http://www.bowling.info.pl. W życiu medialnym pozostają relacje z każdej kolejki TLB, zamieszczane w Aktualnościach TLB forum klubowego oraz na facebook'u (fan page bowlingcentrum.com.pl). Kontakt z organizatorem oraz zgłoszenia do XI edycji TLB 2016/17 to: tel. 887-40-50-60 oraz e-mail pkantecki123@gmail.com
Zapraszamy WSZYSTKICH zarówno dotychczasowych, jak i nowych zawodników do rywalizacji sportowej na torach kręgielni Lucky Star Toruń.REGULAMIN TLB 2016/17

1. Toruńska Liga Bowlingowa organizowana jest przez firmę SPORTTESTER Przemysław Kantecki.

2. Miejscem rozgrywek jest kręgielnia Lucky Star w Centrum Handlowym Plaza przy ul. Władysława Broniewskiego 90 w Toruniu.

3. Start rozgrywek TLB planowany jest na 26. września 2016 roku (poniedziałek). Koniec rozgrywek planowany jest na koniec maja, początek czerwca 2017 roku.

4. Mecze będą się odbywały:
A) w przypadku utowrzenia I i II Ligi - w poniedziałki II Liga, we wtorki I Liga,
B) NOWOŚĆ w przypadku utowrzenia I, II Ligi i III Ligi - w poniedziałki III Liga, we wtorki II Liga, w środy I Liga.

5. TLB podzielona jest na klasy rozgrywkowe: Toruńską I Ligę Bowlingową i Toruńską II Ligę Bowlingową. W I Lidze zagra 8 zespołów, natomiast w II Lidze ilość drużyn uzależniona jest od ilości zgłoszeń. Jednak w przypadku liczby zgłoszeń większej niż 11 drużyn w II Lidze, utworzona zostanie Toruńska III Liga Bowlingowa, w której wystąpią nowe drużyny oraz część drużyn z II Ligi wg. rankingu TLB 2015/16 od miejsc 7-10.

6. Schemat rozgrywek w I Lidze to w sumie 20 meczów, schemat rozgrywek w II i ewentualnie III Lidze uzależniony jest od ilości zgłoszonych drużyn, natomiast jego kształt nastawiony zostanie na rozegranie równej lub podobnej ilości meczów, co w I Lidze.

7. NOWOŚĆ Organizator ma prawo przyznania tzw „DZIKEJ KARTY” na grę w II Lidze (tylko w przypadku utworzenia III Ligi) dla zgłoszonej nowej drużyny, w przypadku gdy:
A) dwaj zawodnicy tej drużyny zaświadczają się sumą średnich zdobywanych punktów w jednej grze równej 350,
B) trzej zawodnicy tej drużyny zaświadczają się sumą średnich zdobywanych punktów w jednej grze równej 480.
Średnie weryfikowane będą przez Organizatora dla każdego zawodnika takiej drużyny w następującej kolejności:
1. ranking średnich indywidualnych zawodników TLB w sezonie 2015/16
2. ranking średnich zawodników z oficjalnej strony PZK w sezonie 2015/16
3. ranking średnich indywidualnych zawodników TLB w sezonie 2014/15
4. ranking średnich zawodników z oficjalnej strony PZK w sezonie 2014/15
5. itd.
Wiążąca będzie tylko jedna średnia z rankingu, w którym widnieje dany zawodnik. Decydująca jest przedstawiona wyżej kolejność rankingów.

8. W przypadku wycofania się którejkolwiek drużyny z I Ligi, jej miejsce w I Lidze w sezonie 2016/17 zajmie drużyna z najwyższego miejsca spadkowego I Ligi sezonu 2015/16 (Bowlingcentrum). W dalszej kolejności zająć to miejsce mogą drużyny wg. Rankingu TLB z sezonu 2015/16. Ranking TLB zamieszczony jest w osobnej zakładce forum TLB pt. „Zgłoszenia do TLB 2016/17”.

9. NOWOŚĆ Do zgłosznia drużyny wymaga się:
- w I Ldze minimum 4-osobowego składu, maximum 5-osobowego,
- w II Ldze minimum 3-osobowego składu, maximum 5-osobowego,
- w III Ldze minimum 3-osobowego składu, maximum 5-osobowego.

10. NOWOŚĆ Zgłoszenia przyjmowane będą na formularzu zgłoszeniowym dostarczonym przez Organizatora lub mailowo pod adresem pkantecki123@gmail.com. Terminy zgłoszeń to:
- dla drużyn I Ligi do wtorku 13. września,
- dla drużyn II i ewentualnie III Ligi do piątku 16. września.

11. NOWOŚĆ Zawodnik nie może zmienić drużyny w TLB, jeśli rozegrał choć jedną grę w składzie macierzystej drużyny, do której został zgłoszony. WYJĄTKIEM jest wycofanie się z TLB macierzystej drużyny zawodnika przed połową rozgrywek sezonu zasadniczego (patrz pkt. 37).

12. NOWOŚĆ Okno transferowe: zawodnik, który nie rozegrał żadnej gry w sezonie 2016/17, może zostać wypożyczony do innej drużyny po zakończeniu 5. kolejki (pierwotny termin) i do momentu rozpoczęcia 9. kolejki (pierwotny termin) w każdej klasie rozgrywkowej TLB. Drużyna, która wypożycza zawodnika, musi mieć po wypożyczeniu w składzie minimum 4 zawodników. Drużyna, do której zawodnik został wypożyczony, może mieć w składzie maksymalnie 5 zawodników, łącznie z zawodnikiem wypożyczonym.

13. NOWOŚĆ Drużyny występujące do tej pory w TLB nie mogą przystąpić do sezonu 2016/17 z zachowaniem statusu I-Ligowca lub II-Ligowca (tylko w przypadku utworzenia III Ligi), jeśli w swoim składzie nie mają co najmniej dwóch zawodników z poprzedniego sezonu.

14. NOWOŚĆ Zgłoszenie drużyny z dotychczasową nazwą, jednak wyłącznie z jednym dotychczasowym zawodnikiem, traktowane będzie jako nowa drużyna, która przystąpi do najniższej klasy rozgrywek TLB.

15. Istnieje możliwość zmiany nazwy drużyny przed lub w trakcie rozgrywek, jeśli taką decyzję podejmie większość, czyli co najmniej trzej jej dotychczasowi zawodnicy.

16. Schemat rozgrywek: W I Lidze drużyny rozgrywają sezon zasadniczy systemem każdy z każdym. Po sezonie zasadniczym w I Lidze następuje faza play-off i play-out. W niższych ligach system rozgrywek dopasowany zostaje do ilości występujących drużyn.

17. Przed rozpoczęciem meczu zawodnicy uczestniczą w 10-minutowej rozgrzewce.

18. Handicapy w TLB:
- zawodniczki otrzymują do każdej gry 8 pkt. handc.,
- zawodniczki do 15 i od 60 roku życia otrzymują 12 pkt. hndc.,
- zawodnicy do 15 i od 60 roku życia otrzymują 8 pkt. hndc.
O przyznaniu handicapu decyduje rok kalendarzowy. Od 1.01.2017 roku handicapy zostają ponownie zweryfikowane.

19. Łączna wartość handicapu doliczana jest do sumy punktów zdobytych przez drużynę w meczu, a następnie przeliczana jest na średnią drużyny i zawodnika w meczu.

20. PUNKTY MECZOWE: W meczu rozgrywane są 4 gry. Drużyna wystawia do każdej z czterech gier trzech zawodników. Jeśli ich suma punktów (z handicapem) jest wyższa od sumy punktów (z handicapem) drużyny przeciwnej, wygrany zespół otrzymuje 2 PUNKTY MECZOWE. W przypadku remisu obie drużyny otrzymują po 1 punkcie meczowym. Przegrany nie otrzymuje punktu meczowego.

21. GRACZ MECZU: Punkt meczowy przyznawany jest drużynom także za tzw. Gracza Meczu. Zostaje nim zawodnik, który w meczu zdobył największą ilość punktów wg. zasady total pinfall (łącznie z handicapem). Jeżeli dwóch lub więcej zawodników z różnych drużyn zdobędzie tę samą, najwyższą ilość punktów, GM zostaje ten zawodnik, który zaliczył najwyższą grę (liczona łącznie z handicapem). Jeżeli wynik najwyższej gry jest taki sam - decyduje wynik drugiej najwyższej gry itd. (zawsze liczona łącznie z handicapem). Dodatkowy punkt meczowy zostanie przyznany tej drużynie, w której znajdzie się GM.

22. ZALICZENIE MECZU: Uznaje się, że mecz przez drużynę został zaliczony, jeśli w minimum w jednej grze drużyna wystawi minimum dwóch zawodników + Blind'a. Uwaga! Bez względu na ilość zaliczonych w meczu gier przez drużynę, opłaty za udział w meczu pozostają bez zmian.

23. GRACZ KOLEJKI: Statystycznie prowadzona jest także klasyfikacja Gracza Kolejki. Zostaje nim zawodnik, który w danej kolejce (łącznie wszystkie ligi TLB) osiągnie najwyższy indywidualny wynik (liczony łącznie z handicapem). W przypadku równego wyniku dwóch lub większej ilości zawodników, o tytule GK decyduje, podobnie jak w przypadku GM, najwyższa gra. Klasyfikacja GRACZA KOLEJKI znacząco wpływa na nominację wyróżnienia "MVP SEZONU". Wyróżnienie otrzymuje zawodnik z największą ilością tytułów GK. W przypadku zdobycia równej ilości tytułów GK przez dwóch lub więcej zawodników, decydująca w przyznaniu tytułu MVP Sezonu jest średnia z całego sezonu TLB przy założeniu, że wyliczona została ona z minimum 41 gier.

24. Graczem Kolejki nie może zostać zawodnik z meczu, który został PRZEŁOŻONY. Gracza Kolejki wyznacza się po meczach rozegranych w PIERWOTNIE wyznaczonym terminie danej kolejki.

25. Klasyfikację drużyn w rundzie zasadniczej ustala się według sumy PUNKTÓW MECZOWYCH, a w przypadku ich równości według ŚREDNIEJ PUNKTÓW DRUŻYNY na MECZ. Jeśli i ta jest identyczna, decyduje bezpośredni bilans punktowy między zainteresowanymi drużynami.

26. FAZA PLAY-OFF. W I fazie play-off systemem mecz i rewanż 1. zespół zagra z 8., 2. z 7., 3 z 6, a 4 z 5. Do półfinałów (II faza play-off) awans uzyskają zwycięzcy poszczególnych par, którzy wg. zasady z pkt. 22. regulaminu zgromadzą większą ilość punktów meczowych od drużyny przeciwnej. Drużyny, które przegrają I fazę play off, rozegrają między sobą spotkania o miejsca 5-8 (play-out). Pary półfinałowe utworzą: 1. zespół z ćwierćfinałów z 4. oraz 2. z 3. W tym celu po ćwierćfinałach utworzona zostanie mała tabela sporządzona wg. zdobytych MAŁYCH PUNKTÓW (z handicapem) BEZ BONUSÓW! Zwycięzcy półfinałów zmierzą się w finale, a przegrani półfinałów w rywalizacji o 3-4 miejsce w I Lidze. W obu przypadkach rozegrany zostanie mecz i rewanż.

27. FAZA PLAY-OUT. W I fazie play-out 5. zespół z ćwierćfinałów zagra dwumecz z 8. zespołem, a 6. zespół dwumecz z 7 zespołem po ćwierćfinałach. W II fazie play-out 5. zespół zagra jeden mecz z 7., natomiast 6. zespół jeden mecz z 8 zespołem. W III fazie play-out 5. zespół zagra jeden mecz z 6., natomiast 7. jeden mecz z 8. zespołem. Po rozegraniu każdej rundy play-out drużyny będą rozpisywane w tabeli wg. zdobytych PUNKTÓW MECZOWYCH (podobnie, jak w sezonie zasadniczym). Po rozegraniu III rundy play-out zespół sklasyfikowany na 3. miejscu w tabeli zagra baraż z 2. drużyną II Ligi. Zespół sklasyfikowany na 4. miejscu w tabeli play-out bezpośrednio spadnie do II Ligi.

28. W przypadku, gdy dwie drużyny występujące w ćwierćfinale, półfinale, finale lub w fazie play-out, mają równą ilość Punktów Meczowych, o wyższym miejscu w tabeli decyduje większa ilość zdobytych MAŁYCH PUNKTÓW (z handicapem) BEZ BONUSÓW, a gdy i ta jest równa o wyższym miejscu decyduje lepsze miejsce po sezonie zasadniczym.

29. PUNKTY BONUSOWE. Przez całą fazę play-off i play-out obowiązują Bonusy dla drużyn, które zajęły wyższe miejsce w sezonie zasadniczym. Bonusy oblicza się jako różnicę „Punktów Meczowych” zdobytych w sezonie zasadniczym. Np. zespół A po sezonie zasadniczym zgromadzi 80 punktów meczowych., natomiast zespół B 60 punktów meczowych, w takim przypadku w każdej grze zespół A otrzymuje 20 pkt. bonusu, jaki wypracował sobie nad zespołem B w sezonie zasadniczym. Bonusy są doliczane jednorazowo do każdej gry, jako „małe punkty”. Małe Punkty nie wliczają się (!) do statystyk drużyny tzw. „średniej na mecz” np. w tabeli play-out.

30. Punkty Bonusowe obowiązują przez całą fazę play-off i play-out i w każdym jej etapie obliczane są osobno w zależności od rywalizujących ze sobą drużyn.

31. BARAŻE. Baraż to mecz rozgrywany na identycznych zasadach, jak wszystkie mecze w TLB. Po zakończeniu rozgrywek w I i II lidze 7. drużyna z I Ligi oraz 2 drużyna II Ligi rozgrywają baraże o prawo gry w I Lidze w sezonie 2017/18. Rywalizacja toczy się do 3 zwycięstw. Smarowanie na pierwszy mecz wybiera drużyna z I Ligi, a na drugi mecz drużyna z II Ligi i tak na zmianę, do zakończenia barażów. W przypadku utworzenia III Ligi identyczne zasady barażów dotyczą 7. drużynę II Ligi oraz 2 drużynę III Ligi.

32. Schemat rozgrywek w II Lidze (ewentualnie również w III Lidze) zostaje doprecyzowany przez Organizatora przed I kolejką i jest uzależniony od ilości zgłoszonych drużyn.

33. Format drużyny: zespół w meczu składa się z 3 (w tym ewentualnie Blind) do 5 zawodników.

34. Zmiany zawodników w meczu można wprowadzać już po 1. grze. Podczas meczu Kapitan każdego zespołu zobowiązany jest do skrupulatnego (!) rozpisania gier poszczególnych zawodników w formularzu meczu dostarczanym przez Organizatora.

35. Zastosowanie i wartość BLINDa (ślepy zawodnik): w przypadku dwuosobowego składu, drużyna zgłasza Organizatorowi i w recepcji kręgielni tzw. BLINDa, jako trzeciego zawodnika. Dla I Ligi BLIND ma wartość - 130 punktów. Dla II Ligi wartość - 100 punktów. Dla III Ligi 70 punktów. Są to wartości stałe i niezmienne przez cały sezon! BLIND może być stosowany przez cały sezon.

36. BLIND w meczu barażowym może być wstawiony tylko za zawodnika, który rozegrał minimum połowę gier w całym sezonie tzn. 40 gier. Wartość BLINDa równa jest jego średniej w sezonie, zaokrąglonej w dół do pełnej wartości bez przecinka – 20 punktów. Np. średnia zawodnika wynosi 173,76, wówczas obliczenie wynosi 173-20 = BLIND 153.

37. Uzupełnienie składu: jeżeli drużyna nie zgłosiła do rozgrywek kompletu 5 zawodników, dopisanie 5. gracza możliwe jest do połowy sezonu zasadniczego! Za połowę sezonu zasadniczego w I Lidze uznaje się rozegranie przez daną drużynę meczu w VII kolejce (termin pierwotny) sezonu zasadniczego. W II i III Lidze połowa sezonu zasadniczego uzależniona jest od schematu rozgrywek.

38. STROJE: wszystkie zespoły w I Lidze zobowiązane są do gry w IDENTYCZNYCH koszulkach. Jedyną widoczną różnicą może być imię, bądź ksywa zawodnika umieszczona na koszulce. Wyjątkiem mogą być zawodnicy, którzy posiadają tzw. MIĘDZYNARODOWE UMOWY STAFF'oskie. W II i III Lidze drużyny nie mają obowiązku występowania w identycznych koszulkach.

39. BRAK STROJU (I Liga): w przypadku braku koszulki, zawodnik otrzymuje karę – minus 20 punktów - do każdej gry! Uwaga! W takim pojedynku Graczem Meczu zostaje ten zawodnik, który ma największą ilość punktów już po rozliczeniu punktów karnych!

40. SMAROWANIA: W sezonie 2016/17 w TLB obowiązywać będą programy smarowań zamieszczone na http://www.brunswickbowling.com/products/lane-maintenance/lane-patterns/. Po każdej wtorkowej kolejce I Ligi zawodnicy obecni na kręgielni dokonują LOSOWANIA smarowania. Będzie ono obowiązywać w następnej kolejce w całej TLB. Smarowanie, na którym rozegrana zostanie już jedna kolejka, wypada z puli przed następną kolejką. Pula smarowań ponownie jest pełna przed I rundą fazy play-off w I lidze.

41. Smarowanie wylosowane na daną kolejkę obowiązuje w całej TLB. Mecze przełożone muszą być rozegrane na smarowaniu, które było wylosowane w kolejce z przełożonego meczu.

42. W razie uzasadnionej potrzeby szkoleniowej dla Toruńskiego Klubu Bowlingowego, Organizator zastrzega sobie możliwość wprowadzenia NOWEGO smarowania do puli spoza biblioteki BRUNSWICK'a.

43. We wszystkich klasach rozgrywkowych TLB smarowanie torów jest obowiązkowe.

44. OPŁATY: 105 zł. za mecz na drużynę.

45. NAGRODY:
I miejsce w I Lidze: puchar, kula strikowa, upominki od organizatora,
II miejsce w I Ldze: puchar, kula strikowa, upominki od organizatora,
III miejsce w I Lidze: puchar, kula sparowa, upominki od organizatora,
IV miejsce w I Lidze: upominki od organizatora,
V miejsce w I Lidze: upominki od organizatora,
VI miejsce w I Lidze: upominki od organizatora,
VII miejsce w I Lidze: upominki od organizatora,
VIII miejsce w I Lidze: upominki od organizatora.
----------------
I miejsce w II Lidze: pamiątkowa statuetka, upominki od organizatora,
----------------
I miejsce w III Lidze: pamiątkowa statuetka, upominki od organizatora.

Podczas oficjalnego zamknięcia sezonu w TLB przyznane zostaną również okolicznościowe statuetki (MVP sezonu, największy postęp w sezonie, największe objawienie) wyróżniającym się zawodnikom.

46. Drużyny, które zajmą trzy czołowe miejsca w I Lidze TLB, obowiązkowo muszą stawić się na dekoracji zwycięzców. Niestawienie się na dekorację karane będzie relegacją takiej drużyny do II Ligi w miejsce drużyny, która zajęła 8. miejsce w I Lidze.

47. Na dekoracji zwycięzców drużyny zobowiązane są do występowania w koszulkach, w których występowały w TLB.

48. Drużyna, która bez uprzedzenia Organizatora i drużyny przeciwnej nie stawi się na meczu, przegrywa to spotkanie WALKOWEREM. Drużyna, która oddaje mecz walkowerem otrzymuje w tabeli 0 punktów dużych oraz 1560 punktów małych (I Liga), 1200 punktów małych (II Liga) i 840 punktów małych (III Liga). Zmienna wartość małych punktów wynika z różnej wartości BLINDa.

49. Dwukrotny walkower jest jednoznaczny z wykluczeniem takiej drużyny z rozgrywek TLB.

50. Drużyna ma prawo w uzasadnionych przypadkach do przełożenia meczu. Termin takiego meczu musi zostać zaakceptowany przez Organizatora oraz zostać rozegrany w ciągu 2 tygodni od pierwotnego wyznaczenia terminu meczu!

51. Jeśli Organizator nie zostanie poinformowany o terminie meczu przełożonego, a ten zostanie rozegrany, wyniki tego meczu nie zostaną zaliczone.

52. Każda drużyna w I Lidze ma prawo do przełożenia maksymalnie JEDNEGO meczu w sezonie zasadniczym w kolejkach 1-12 oraz na wyjątkowych warunkach w kolejce 13. (patrz pkt. 51.).

53. Każda drużyna w II i III Lidze ma prawo do przełożenia maksymalnie DWÓCH meczów w całym sezonie.

54. Mecze fazy play-off oraz XIV kolejki sezonu zasadniczego w I Lidze nie mogą być przekładane! Terminy tej fazy zostaną uzgodnione z wszystkimi Kapitanami drużyn I Ligi na co najmniej 2 tygodnie przed pierwszym proponowanym terminem meczów.

55. Mecze XIII kolejki sezonu zasadniczego w I Lidze muszą zostać rozegrane do terminu XIV kolejki.

56. Jeśli drużyna została wykluczona lub wycofała się z TLB w pierwszej części sezonu zasadniczego, wyniki takiej drużyny są anulowane. Jeśli w drugiej części sezonu zasadniczego, wówczas wyniki z pierwszej części zostają zachowane, natomiast anulowane są w drugiej części, a wszystkie pozostałe drużyny otrzymują walkower za mecz z drużyną, która została wykluczona lub wycofała się.

57. Jeśli drużyna została wykluczona lub wycofała się z TLB po sezonie zasadniczym w I Lidze, reszta drużyn kończy sezon bez takiej drużyny. Zostaje ona sklasyfikowana na 8. miejscu w I Lidze, natomiast ranking pozostałych zespołów zostaje skorygowany o jedno miejsce w górę, bez względu na dotychczasowe wyniki.

58. Nawet jeśli drużyna oddaje mecz walkowerem, zespół przeciwny musi rozegrać swoje gry. W przeciwnym razie ogłoszony zostaje WALKOWER-OBOPULNY i żadna drużyna nie zdobywa punktów meczowych, natomiast małe punkty zostają naliczone w zależności od Ligi jak w pkt. 48 tego regulaminu.

59. Kapitan każdej drużyny zobowiązany jest wystąpić do Rady Ligi (kapitanowie drużyn) o polubowne rozpatrzenie wniosku, dotyczącego wykroczenia przeciw przedstawionemu Regulaminowi. Prośba taka zostaje przyjęta większością głosów Rady Ligi, bez głosu wnioskodawcy.

60. Oficjalnym portalem TLB jest http://www.bowling.info.pl. Tam zamieszczane będą wyniki terminarze, statystyki oraz najważniejsze bieżące komunikaty, dotyczące rozgrywek.

61. Organizator pełni rolę Komisarza TLB.

62. Organizator Toruńskiej Ligi Bowlingowej ma prawo do wykorzystania wizerunku graczy w celu promocji TLB.

63. Otwarte napoje nie mogą stać na stolikach przy torach. UWAGA! Drużyna, której zawodnik nadużyje alkoholu (ewidentne zakłócenie rytmu meczu), przegrywa mecz walkowerem!

64. Zabrania się palenia tytoniu podczas trwania każdego meczu TLB.

65. Kontakt z organizatorem TLB: 887-40-50-60; pkantecki123@gmail.com.
Znajdz posty
Cytuj

OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości