Odpowiedz

 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sprawozdanie zarządu TKB za okres 06.11.2007 - 06.01.2008
01-17-2008, 00:53
Post: #9
 
Niewiem czy powinienem ale i ja sie wypowiem na ten temat. Moicm zdaniem klub powinien dzialac nie na zasadzie takiej jak chce Przemek tzn na takiej ze czlonkiem klubu staje sie osoba grajaca w lidze a cale jej czlonkowstwo polega na tym aby grac w lidze. Uwazam tez ze powinno sie zbierac skladki. Pozatym niepowinno byc tak ze tylko gracze posiadajacy licencje Pzk maja znizki bo to odstrasza starych graczy.
Cytuj
01-17-2008, 08:04
Post: #10
 
Witam czyli to oznacza ze ja juz nie jestem członkiem klubu bo podobno starych graczy wykreślono??? Tak a to ze poświęcalem się dla klubu nic nie znaczy super Big Grin
Szacuneczek dla Zbyszka, Tymka dzięki chłopaki

ROSZI
Znajdz posty
Cytuj
01-17-2008, 09:33
Post: #11
 
Zbyszek, Magda, Tymon - zanim odpowiem, zapytam, czy wolicie, żebym Wam odpowiedział tutaj na forum, czy na Nadzwyczajnym Zebraniu Klubu (termin do ustalenia)?

Fire, Vinnie, Roszi - ewentualne NZK może wiele zmienić, wobec tego do Waszych pytań, wątpliwości, tudzież rozczarowań, pozwolę się odnieść po odpowiedzi członków klubu.
Znajdz posty
Cytuj
01-17-2008, 09:58
Post: #12
 
Wiesz co wbijam w to!! Oddam ci ta licencje haha. Zobaczysz ja na recepcji. Jak chcesz to medal też moge nara

ROSZI
Znajdz posty
Cytuj
01-17-2008, 11:12
Post: #13
 
Osobiście uważam, że wejście do Klubu powinno być jak najprostsze, a składki oczywiście pobierane. Gdy wstępowałem do Klubu starałem się komuś wpłacić kasę, ale nikt nie chciał ode mnie wziąć, więc dałem sobie spokój.
Zniżki klubowe - proste kalkulacje dowodzą, że tańsze gry ozanczają większe dochody dla kręgielni, bo takie osoby dużo więcej grają (trenują) - nierzadko w godzinach, gdy na torach frekwencja jest niska. Zatem zapisanie się do Klubu tylko po to by taniej grać jest jak najbardziej słuszne i nie sądzę by szefowie Grakuli mieli coś przeciwko Smile. A wiadomo, że kontakt z innymi klubowiczami przyczynia się do polepszenia techniki, a za tym stwarza potencjalne możliwości, że taka osoba zacznie grać w turniejach poza Toruniem i reprezentować (godnie) Klub.
To moje trzy grosze do coraz gorętszej dyskusji :-)
Pozdrawiam
Piotr
Znajdz posty
Cytuj
01-17-2008, 13:04
Post: #14
 
Zgodzę się z Przemkiem w jednym przypadku.... , a mianowicie: niekoniecznie te kwestie powinny być poruszane na ogólnym forum. Tak jakoś wyszło, że ukazał się wpis Prezesa i dalej już poszło :-?
Każdy ma swoje zdanie, a demokracja polega na wyborze przekonań większości. Natomiast czym innym są statut i decyzje Prezesa, który tu ustala zasady. Ja tylko większość życia staram się brać przykład z tego co się sprawdziło..... moim skromnym zdaniem rozwiązania w TKB nie są doskonałe, a można bazować na innych klubach.
Pozdrawiam

PS.
Tymek oczywiście nie mija się z prawdą w kwestii dążenia do reprezentowania TKB na turniejach przez zawodników w przyszłości. Jednak zanim taki zagra w turnieju TIB musi zdobyć licencję, aby uzyskać licencję konieczna jest przynależność klubowa. Zatem zamyka się drogę do przynależności klubowej i zniżek do trenowania..... a jeśli ktoś jest dobry może zasilić szeregi TKB - koło się zamyka.

P.P.S
Aby zostać członkiem klubu przede wszystkim należy spełnić warunki fizyczne, a więc uzyskać opinię lekarza sportowego. O bowlingu mówi się, że jest to sport dla każdego ;D tak więc wiek nie ma znaczenia. Wielokrotnie zgłaszałem (kiedy byłem podobno "trenerem") problem jaki dostrzegłem czyli brak narzędzi w ręku trenera do wymuszenia pewnych zachowań. Pragnąłem, aby można było wykreślić członka klubu za: brak opłat wpisowego, brak uczestnictwa w treningach klubowych (na zasadzie szkolnej listy obecności), a także jeśli osoba nie bierze udziału w zebraniach klubowych.....
Wyszło jak wyszło i dlatego niektóre osoby korzystały ze zniżek dla członków klubu tylko i wyłącznie grywając z przyjaciółmi przy kuflu piwa... = wykreślić i po sprawie.

LICENCJA...
Aby uzyskać licencję zawodniczą Polskiego Związku Kręglarskiego należy m.in. :
-uzyskać przynależność klubową,
-....
-....
,aby przystąpić do imprezy TIB - okazać się ważnymi badaniami lekarskimi itd...
....opłacić członkowstwo w PZK na każdy sezon itd
ALE TO NIE WSZYSTKO !
Na posiadaczu licencji ciążą również obowiązki, a więc m.in. reprezentowanie klubu w imprezach TIB. Nikt coprawda obecności nie sprawdza, ale licencja może być cofnięta przez Zarząd PZK.

Jeśli wolą Prezesa było wyeliminowanie osób nadużywających prawa do zniżek w kręgielni Grakula podpowiem rozwiązanie:
1.Każdy powinien mieć możliwość uzyskania członkowstwa w klubie, ale także każdy może z niego "wylecieć" jeśli nie wywiązuje się z obowiązków, które trzeba by sklecić.. i tu można zastrzec obowiązkowe treningi, uczestnictwo w zebraniach itd..., aby mieć prawo do zniżek
.....od obowiązków zależało by, czy każdy członek ma prawo do zniżek....i w jakiej mierze.
2.Zniżki w kręgielni uzależnić od reprezentowania klubu TKB (a może również i kręgielni -znak Grakuli na koszulce) w imprezach TIB -powiedzmy minimum 4 w sezonie, a jeśli nie -patrz pkt 1.
Znajdz posty
Cytuj
01-17-2008, 13:35
Post: #15
 
A może powiązać członkostwo w TKB przynajmniej z uczestnictwem w TLB lub udziałem w treningach klubowych? Oznaczałoby to, że taka osoba chce robić coś więcej niż tylko jak napisał Zbyszek zabawę przy piwku.
Znajdz posty
Cytuj
01-17-2008, 15:05
Post: #16
 
Raczej nikogo nigdy nie spotkałem w sobotę o 10 rano na treningu przy piwku grajacego z kumplami po zniżkach TKB! ;-)

Szkoda że teraz trening 2 godzinny bez zniżek klubowych kosztuje 2 razy tyle no i teraz ja z drużyną 2 razy się zastanowię przed tym jak pójśc w sobotę na trening! Nie mówię tutaj o codziennych treningach i korzystaniu ze zniżek a tylko i wyłącznie treningach klubowych raz dwa razy w tygodniu!

Czy faktycznie TKB w ten sposób (nie mówiac juz tutaj o tych przeklętych zniżkach, tylko nawet o sposobie dostanią się do klubu i tym samym uzyskania możliwości otrzymania licencji PZK i tym samym reprezentowania klubu w zawodach TIB) zmierza do promowania bowlingu w Toruniu i klubu w Polsce!?

P.S. fakt że za przynaleznością do klubu idzie również i odpowiedzialność podczas reprezentowania klubu w zawodach TIB, a mowię tutaj przede wszystkim o karach ktore ponosi Klub np. w przypadku nie stawienia się zawodnika na zawody!


Pozdrawiam!

Ed i colori che noi portiamo sono la gloria!
Znajdz posty
Cytuj

Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości