TLB
TLB FINAŁ - relacja - Wersja do druku

+- TLB (http://bowling.info.pl)
+-- Dział: TLB - Toruńska Liga Bowlingowa 2019/20 (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Aktualności (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- Dział: aktualności TLB (/forumdisplay.php?fid=18)
+---- Wątek: TLB FINAŁ - relacja (/showthread.php?tid=1358)



TLB FINAŁ - relacja - Przemek - 06-11-2016 17:01

TLB 2015/16 – FINAŁ

PULSAR SYSTEM szósty raz Mistrzem TLB. Niespodziewany finał meczu o 3. miejsce. Na podium obok SPORTBOWLING jednak FHU MAGMA. Spotkania o utrzymanie w I Lidze pobiły wszelkie dotychczasowe rekordy poziomu emocji.

I LIGA

Siódmy Finał TLB z rzędu i w sumie szóste mistrzostwo. Pulsar System po raz drugi pokonał 5:4 obrońcę tytułu i powrócił na tron Ligi. Nowi-starzy Mistrzowie rozpoczęli mecz ze Sportbowling od psychologicznie ważnej wygranej pierwszej gry 693:617. Przewaga 72 małych punktów z pierwszego spotkania finałowego została więc dodatkowo powiększona o kolejne 76 punktów. Po kontrataku Sportbowling w drugiej partii 606:562, losy Finału praktycznie rozstrzygnęły się w trzeciej grze, w której PS zdobył kolejne 173 małe punkty przewagi. Ostatecznie Gracz Kolejki Marek Murzynowski (śr. 228,50 pkt./grę) nie po raz pierwszy dokładnie na koniec sezonu TLB błysnął swoją najlepszą dyspozycją i dzięki temu przy dwóch wygranych partiach po jednej i drugiej stronie PS okazał się minimalnie lepszy. Trudno jednak zaprzeczyć, że ekipa Sportbowling w składzie z MVP Sezonu Emilem Polaniszem, Objawieniem Sezonu Łukaszem Kudlińskim i Kamillą Simińską zdobywając Wicemistrzostwo TLB w tym składzie, osiągnęła porównywalny sukces, jak za Mistrzostwo w poprzednim sezonie.

1.M Sportbowling (bonus 11 pkt.) – Pulsar System 4:5 (2420:2492)

Niespodziewanie, a może nawet sensacyjnie zakończyła się rywalizacja o 3. miejsce w Lidze. Ekipa FHU Magma po porażce 2:7 z Waszewakacje.pl i stracie prawie 200 małych punktów od pierwszej gry mocno wzięła się do „pracy”. Jednak tego, że po trzech partiach „Magmowcy” prowadzić będą 6:0 z przewagą ponad 300 małych punktów, mało kto się spodziewał, może poza samą mocno zdeterminowaną drużyną Magmy. W czwartej partii, w której „Magmowcy” mieli za zadanie tylko i aż nie zaliczyć katastrofy, „Wakacje” po doliczeniu bonusu +14 wygrały różnicą 2 punktów. Wulkan wyrzucił Magmę niespodziewanie, jednak w najważniejszym momencie walki o podium sezonu 2015/16. Na najdłuższym w sezonie smarowaniu WTBA Meksyk cała drużyna Magmy zagrała ze średnią 200+, a najlepiej Gracz Meczu Dariusz Chiliński.

3.M Waszewakacje.pl (bonus 14 pkt.) – FHU Magma 2:7 (2227:2549) S = 9:9 (4650:4798)

Ostatnia kolejka PLAY OUT przejdzie do historii TLB. Wstępem do szczytów emocji, bijących wszystkie dotychczasowe rekordy był mecz pewnej już 5. miejsca Enigmy z drużyną Sharks. „Rekiny” przez dwie gry robiły wszystko, żeby opuścić szeregi pierwszoligowców. Wyniki gier 433 i 464 punkty odstawały mocno od większości poziomu finałowej kolejki. Przerwa „na papierosa” po drugiej partii zupełnie odmieniła jednak oblicze zespołu. Tak, jak w pierwszej kolejce play-outu, tak i tym razem w trzeciej grze swoje „5 minut” miał Sebastian Ziółkowski, który wykręcił grę 278 punktów. Ponieważ reszta drużyny dorzuciła się do sumy 681 punktów, „Sharks” zdobyli bodaj najważniejsze 2 punkty w sezonie. Mimo przegranej ostatniej partii, dobry poziom z wynikiem 588 punktów pozwolił „Rekinom” z umiarkowanym optymizmem oczekiwać na zakończenie spotkania z drugiej pary play-outu. W Enigmie jeden z najlepszych występów w sezonie zaliczył Gracz Meczu Mateusz Kacprowicz.

Enigma (bonus 34 pkt.) – Sharks 7:2 (2348:2166)

Ten mecz przejdzie do historii. ESCO Poland i Bowlingcentrum podobnie jak „Sharks'y” zbierały, ile się da „do wiaderka” w tabeli play-out. Po dwóch grach i podziale punktów, przedsmak emocji pojawił się w końcówce trzeciej gry. Przy nieco ponad 30-punktowej przewadze i dodatkowo bonusie +14 ESCO otworzyło w komplecie 9. ramkę. Za to po drugiej stronie komplet strików w 9. i 10. ramce zaliczyli Łukasz „Lipton” Zelma i Gracz Meczu Przemek Kantecki. BGC w ostatniej chwili „wyszarpało” grę i ze stanem 4:2 i przewagą 90 małych punktów w podsumowanej tabeli play-out zaczynało ostatnią partię. Tym samym ESCO, aby zepchnąć BGC na miejsce spadkowe, musiało wygrać partię różnicą minimum 91 punktów. Jeszcze w 6. ramce przewaga ESCO wynosiła tylko 11 punktów. Końcówka to jednak łącznie 8 „open'ów” drużyny BGC, natomiast komplet strików kapitana ESCO Roberta Ostaszyka, „swoje” punkty Magdy Flisykowskiej i rzuty Jarka Czupa, które z pewnością na długo zostaną zapamiętane przez zawodników TLB i zebranych kibiców. Jarek potrzebował w 10. ramce dwóch strików i 3 punktów do sukcesu swojej drużyny. Pierwszy „soczysty” strike został nagrodzony olbrzymim aplauzem obserwatorów. Jednak strike, w którym kręgiel nr 4 odbija się od ścianki i zbija po drugiej stronie 6-tkę, spowodował wybuch „wulkanu radości”, którego mogliby pozazdrościć zdobywcy najbardziej wartościowych tytułów sportowych. Trzecim strikiem zawodnik ESCO postawił „kropkę nad i” w walce o utrzymanie. Podsumowanie punktów w tabeli pokazało, że Bowlingcentrum przegrało I Ligę stratą 8 małych punktów po łącznie 48 grach, trzech zawodników w 4 kolejkach play-out. ESCO Poland zagra w barażach o utrzymanie I Ligi z Darro Team'em.

ESCO Poland (bonus 14 pkt.) – Bowlingcentrum 4:5 (2266:2194)