TLB
Sprawozdanie zarządu TKB za okres 06.11.2007 - 06.01.2008 - Wersja do druku

+- TLB (http://bowling.info.pl)
+-- Dział: TKB - Toruński Klub Bowlingowy (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Aktualności / Wydarzenia (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: Sprawozdanie zarządu TKB za okres 06.11.2007 - 06.01.2008 (/showthread.php?tid=113)

Strony: 1 2 3 4


Sprawozdanie zarządu TKB za okres 06.11.2007 - 06.01.2008 - arg - 01-14-2008 15:01

Sprawozdanie z pracy zarządu klubu (za ostatnie 2 miesiące) przygotowane w trybie nadzwyczajnym, w związku z pojawiającymi się ostatnio licznymi pytaniami, dotyczącymi działalności i majątku klubu:

I.Zarząd Klubu od 06.11.2007 roku działa w składzie:
- Magdalena Bieńka – sekretarz
- Jacek Skorupa – wiceprezes
- Przemysław Kantecki – prezes
Wyjaśnienia dotyczące szczegółów pracy zarządu należą zgodnie ze statutem do programu Walnego Zebrania Sprawozdawczego członków klubu, ale pokrótce:
Magda: jest właściwie niezbędnym łącznikiem między kręgielnią i TKB w sprawach rezerwacji torów dla TLB, koordynowanie meczów TLB i turniejów TLB-i z imprezami komercyjnymi kręgielni, pozyskiwanie pieniędzy na instrumenty promujące i wspierające TLB i promocję TKB (o czym poniżej), rejestracja majątku klubu,
Jacek: przygotowanie i pozyskiwanie nagród na turnieje indywidualne organizowane przez TKB (o czym poniżej), praca (w trakcie) nad nową, bardziej sprawną, przejrzystą i bogatą w różne instrumenty stroną internetową klubu,
MSO (moja skromna osoba): to, co do tej pory udało się zrobić przy wydatnej pomocy pozostałych członków zarządu:
a) instrumenty promocyjne TLB: teledysk, ulotki, clipy drużyn ekstraligowych TLB,
b) turnieje indywidualne: medialny pod honorowym patronatem Prezydenta Torunia (przy wydatnej pomocy Magdy Kacprowicz), opłatkowy i sylwestrowy (przepraszam nie zamieściłem wyników, ale został zorganizowany podczas zabawy sylwestrowej w kręgielni, wzięło w nim udział 36! zawodników, a najwyższy wynik 129 pkt.:-) uzyskał jego triumfator),
c) aktualizacja strony internetowej http://www.bowling.info.pl oraz tablicy informacyjnej klubu,
d) współpraca z lokalnymi mediami w sprawie promocji imprez organizowanych przez klub.

II.Członkowie klubu.
Poza członkami zarządu, są to również członkowie Komisji Rewizyjnej TKB (pracują również przy organizacji TLB oraz TLB-i) Artur Matczak i Iwona Klamann-Woźny. Poza tym zgodnie z listą przekazaną mi (z wyjątkiem osób, które świadomie zrezygnowały w ostatnim czasie z członkostwa w klubie) przez poprzedni zarząd członkami klubu są zawodnicy licencjonowani TKB, reprezentujący nas w drugoligowych rozgrywkach ogólnopolskich:
- Jacek Ciechowski (kapitan drużyny),
- Zbigniew Kotarski,
- Tymoteusz Ciećkiewicz,
- Jakub Piotrowski,
- Radosław Dąbrowski,
- Mateusz Kacprowicz
a także Magdalena Kacprowicz.
Zgodnie z tym, o czym informowałem już Jacka Ciechowskiego, tylko członkowie klubu (stosowna informacja jest również na tablicy) mają prawo do największych zniżek (25 zł./h) na treningi w Grakuli. Informowałem również, że decyzją zarządu klubu (zgodnie ze statutem do zarządu należy uzgodnienie warunków przyjmowania nowych członków klubu) nowym członkiem klubu może zostać osoba, którą drużyna (Sąd Koleżeński – patrz Statut Klubu) uzna za godną (poziom sportowy) reprezentowania TKB w rozgrywkach II Ligi Północ-Zachód.
Poza tym Członkiem Wspierającym TKB jest Anna Bieńka. Klub nie ma żadnego Członka Honorowego.

III.Majątek klubu.
Majątkiem klubu jest:
- (często niewymierna) praca jego członków na rzecz promocji TKB i organizacji TLB, TLB-i oraz turniejów indywidualnych. Praca zarządu jest OCZYWI¦CIE społeczna,
środki finansowe przede wszystkim pozyskane z wpisowego do rozgrywek Ekstraligi TLB, z każdego ekstraligowego meczu są również odkładane pieniądze, które zostaną przeznaczone na nagrody (patrz regulamin TLB) w TLB, według takiej kalkulacji określone zostały również koszty w TLB na sezon 2007/8,
- składki członkowskie: faktycznie ich nie zbieramy, ale uznajemy to za bezproduktywne, dlatego że decyzją zarządu przekazalibyśmy je w całości na finansowanie gry drużyny TKB w II lidze ogólnopolskiej, a wiadomo że zawodnicy sami ponoszą koszty gry w tych rozgrywkach. Wobec tego zbieranie od członków klubu składek członkowskich, po to aby chwilę później oddać je praktycznie tym samym osobom jest bezproduktywne. W opinii zarządu każdy pracujący na rzecz TKB, bądź występujący w drużynie TKB takie składki opłaca. W przypadku oficjalnej rezygnacji z pracy w klubie lub gry w drużynie TKB, osoba taka zostanie zgodnie ze statutem wykreślona z listy członków,
- dotacje budżetowe: w obecnej kadencji udało nam się pozyskać z budżetu miasta dofinansowanie w wysokości 330 zł. na puchary dla triumfatorów turnieju MEDIA MASTERS 2007,
- do majątku klubu należą również: instrumenty promocyjne TLB (patrz wyżej), logo TKB i TLB oraz strona http://www.bowling.info.pl.

IV.Pozostałe elementy działalności zarządu i majątku klubu:
- treningi klubowe: poprzedni zarząd poinformował, że treningi klubowe zaniechano, ze względu na nikłą frekwencję, brak zainteresowania, a później również brak trenera. Po dwóch miesiącach pracy możemy stwierdzić, że zainteresowanie takimi treningami ponownie się odrodziło. W związku z tym ich prowadzenie zaproponowano Jackowi Dudko (informacja taka pojawiła się już na stronie). W styczniu mamy usłyszeć decyzję w tej sprawie. Jeśli będzie negatywna, poszukamy innego kandydata,
- koszulki klubowe dla zawodników TKB: osobiście prosiłem już kilkakrotnie różne osoby o przygotowanie projektu takiej koszulki, zakładam, że zostanie ona zaprojektowana i zaakceptowana przez samych zainteresowanych, ale na razie takiego projektu nie otrzymałem.

Ponadto w najbliższym czasie zarząd przygotuje wniosek o dotacje z budżetu miasta na działalność klubową oraz złoży deklarację podatkową (PIT) za rok 2007 do Urzędu Skarbowego. Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Klubu odbędzie się tuż po zakończeniu sezonu w TLB. W razie jakichkolwiek dalszych pytań jestem do dyspozycji. Chciałbym również przypomnieć o tym, że każdy członek klubu zgodnie ze statutem ma prawo do zgłaszania wniosków dotyczących działalności klubu.

W imieniu zarządu TKB przygotował Przemysław Kantecki.


- Tymon - 01-14-2008 18:31

Smile


- fireman - 01-15-2008 10:29

hm...odnoszę wrażenie że coś nie tak z ilością członków klubu - chyba że zgłoszenia z początku funkcjonowania klubu (patrz za czasów gdy w zarządzie był Corgol) poszły do kosza i ...od tak się zapomniało.....z tego co wiem było znacznie więcej czlonków TKB......


- Przemek - 01-15-2008 13:15

FIRE - zawsze można przedstwić propozycję, co się chce dla TKB robić i zostać przyjętym ponownie.


- fireman - 01-16-2008 11:46

Hm....Przemek...dziwne w takim razie po co były wypełniane tamte wnioski na członkostwo w klubie i jak pamiętam opłaty (Zbyszek będzie pamiętał kto i ile płacił). I tym bardziej dziwne .....że bez urazy za plecami część osób ze starego składu klubu została wykreślona - patrz bracia Dąbrowscy, Wojtek Bossi i inni. Czyli jeżeli można zapytać osoby które.....zostały skreślone z tamtej listy członkostwa teraz by być znów przyjętym.....tj...wpisanym na nową listę członków muszę przedstawić....plan IR?? Moje zdanie jest raczej takie że od tego są wybrane władze klubu by ONE ukierunkowywały dane pomysły i zarządzały klubem a my członkowie możemy tylko podsuwać pomysły. Z mojej strony mogę zająć sie promocją strony internetowej. Pozdrawiam i mam nadzieję że znajdzie się dla mnie miejsce w gronie członków TKP


- zibi - 01-16-2008 14:28

Ja tylko chciałbym zwrócić uwagę na pewien fakt (bo wylewny jestem), że kiedy pobierałem składki od zawodnków świeciłem przykładem i opłacałem składki regularnie za żonę i siebie. Było sporo osób, które uiściły składki, ale także ci którzy nie wpłacili ;( Dziwne, że zostało to bez echa i nikt nie postarał się o "sprawiedliwość", a mianowicie o wycofanie składek tym, którzy je zapłacili lub ściagnięcie od tych którzy nie zapłacili.
O rezygnacji z pobierania składek usłyszałem i zaakceptowałem to mimo, iż jestem odmiennego zdania. Przemku mylisz się, że jeśli składki byłyby dofinansowaniem dla reprezentantów TKB w rozgrywkach ligowych wyszłoby na to, że składali by się sami na siebie. Otóż pobieranie składek od wszystkich członków klubu to większa liczba niż zwodnicy grający w II lidze (oczywiście przed "wyczyszczeniem listy" co jest niezrozumiałe dla większości klubowiczów). Rozumiem, że przynależność do klubu tylko i wyłącznie "papierkowa" nie może uprawiniać do gry w Grakuli po znaczących zniżkach. Natomiast czym innym jest przynależność klubowa, a czym innym licencja PZK uprawniająca do rozgrywek ligowych, oraz innych uczestnictwo w innych zawodach z tabeli TIB (tabela imprez bowlingowych obwieszczona przez Polski Związek Kręglarski).
W statucie klubu zapisano m.in. szkolenie młodzieży ;D;D;D Niby jak tego dokonać jeśli zamiast werbować nowych wykreśla się starych? Doatcje z Urzędu Miasta i owszem..... jednak tylko na młodzież.... W życiu trenowałem tenis stołowy, dżudo, karate i wszędzie tam składki były płacone, ale śmieszne.. nikt nie kazał mi płacić za wynajęcie sali, rakietki, czy stołu do tenisa. W Bydgoszczy w SKF jest z tego co wiem około 70 osób samej młodzieży. Miasto dofinasowuje ich treningi. Pamiętam, że za jedną grę płacili po 1zł.
I na tym to polega... W amach TKB 100osób z czego 80 to młodzież, wszyscy płacą dla klubu powiedzmy 10zł/ mies, a więc razem jest 1000zł w kasie. Dzięki przynależności klubowej Grakula kasuje za grę od młodzieży po 1zł, a resztę dopłaca Urząd. Młodzież ma zajęty czas, który spędza na torach bowlingowych, ich rodzice są szczęśliwi, a zawodnicy TKB grający w II lidze mają opłacony choćby Hotel i podróż.... nadmieniam, że są i tacy któzy winni grać w składzie, ale nie mają na to pieniędzy. Twierdzenie, że grają bogaci i jeśli kogoś nie stać niech nie gra godzi w dobro TKB i dyskryminuje utalentowach, aczkolwiek mniej majętnych zawodników.... To tylko moje rozważania.. over

PS.
Sorry za literówki, ale się spieszę - w wolnej chwili wyedytuję treść i poprawię błedy.

P.P.S.
Czy klub juz posiada konto bankowe ? Pamiętam, że tata K i tata T byli swojego czasu chętni wpłacić jakieś pieniądze na klub. O sponsorach można pomyśleć jeśli będzie konkretny pomysł na to jak rozdysponować owe kwoty.


- Vinnie - 01-16-2008 16:01

Witam!
Szkoda że się przekreśla tym samym drogę ludziom którzy chcą brać udział w zawodach ogólnopolskich bowlingowych do których jest wymagana licencja PZK-SBS!
Bo z tego co wiem żeby uzyskać taką licencje trzeba przynależeć do klubu a do Naszego chyba teraz będzie problem żeby się dostać! ;-)
Cytuje tutaj:
(Informowałem również, że decyzją zarządu klubu (zgodnie ze statutem do zarządu należy uzgodnienie warunków przyjmowania nowych członków klubu) nowym członkiem klubu może zostać osoba, którą drużyna (Sąd Koleżeński – patrz Statut Klubu) uzna za godną (poziom sportowy) reprezentowania TKB w rozgrywkach II Ligi Północ-Zachód.)
P.S. Dziwne bo zamiast promowac bowling dla nowych zawodników tak jak opisał to Zbyszek na przykładzie Bydgoskiego klubu nasz klub się zamyka w wązkim gronie!
Pozdrawiam!


- Magda - 01-17-2008 00:47

Trudno, ale się wtrącę.. Smile)

§ 13
Członkiem zwyczajnym może być osoba fizyczna przyjęta przez Zarząd na podstawie pisemnej deklaracji,która opłaci wpisowe i składki. Osoby niepełnoletnie, które nie ukończyły 16 lat mogą zostać członkami klubu za zgodą rodziców lub opiekunów.

Wyżej cytat ze statutu. O.. wciągnięciu na członka ;-) nie decyduje zatem poziom gry w bowling dający możliwość reprezentowania TKB w rozgrywkach ligowych, a zgłoszona na piśmie wola (deklaracja). I całe szczęście... bo nie byłoby mnie w klubie..Smile).
Takie deklaracje złożyło kilkanaście osób i nie każda z nich zabiegała o licencję. Jakby Artur pogrzebał gdzieś w szufladzie.. to może znalazłby co nieco?

Co do składek.. Moje ulubione powiedzonko: na świecie są tylko 2 rzeczy pewne: śmierć i podatki (czyt. składki). ;-) Miło jest, kiedy stawka wynosi 0 zł... ale.. Zbyszek ma (moim zdaniem) rację. Te pieniądze mogłyby posłużyć chociażby wynajęciu mikrobusu na wyjazdy ligowe naszych 'kadrowiczów". Nie byłoby wówczas takich przygód w podróży, o jakich wspominał ostatnio Radek.
To tylko skromny głos w dyskusji..
Pzdr. 8-)