TLB

Pełna wersja: REGULAMIN
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
MISTRZOSTWA TORUNIA PAR 2014

Cykl turniejów Mistrzostw Torunia Par 2014 rozpoczyna się we WTOREK 10. CZERWCA. Z Kalkulowaną Średnią Parową 370 pkt./parę dla wyrównania szans rywalizujących duetów. Obowiązuje nowa pula smarowań z biblioteki Brunswicka.

PULA NAGRÓD = 2 KULE ROTACYJNE + 2 WÓZKI NA 3 KULE + 2 KUPONY NA ODNOWĘ POWŁOKI 3 KUL


Dotychczasowi Mistrzowie Torunia Par:

- 2013 rok: Kamilla Simińska - Jarosław Dąbrowski
- 2012 rok: Aleksander Ziółkowski – Adam Wójcik
- 2011 rok: Mateusz Kacprowicz – Brajan Kastner
- 2010 rok: Adam Błaszczak – Brajan Kastner
- 2009 rok: Jakub Piotrowski – Radosław Dąbrowski
- 2008 rok: Emil Polanisz – Mieczysław PolaniszREGULAMIN:

- ORGANIZATOR: SPORTTESTER Przemysław Kantecki.

- MIEJSCE ZAWODÓW: Kręgielnia Fantasy Park w Toruniu przy ul. Broniewskiego 90.

- TERMIN: 13 turniejów + finał w każdy wtorek, kolejno 10.06., 17.06., 24.06., 01.07., 8.07., 15.07., 22.07., 29.07., 05.08., 12.08., 19.08., 26.08., 02.09., FINAŁ 09.09.

- POCZĄTEK: Godz 19.00.

- ILOŚĆ GIER: 5 gier eliminacyjnych + 1 gra finałowa dla 10 najlepszych par.

- ZGŁOSZENIA: Mistrzostwa Torunia Par mają charakter otwarty, w zawodach mogą brać udział również zawodnicy spoza Torunia. Dopuszcza się udział wszystkich Par zgłoszonych do turnieju eliminacyjnego przed godz. 19.00. Udział w turnieju z późniejszym zgłoszeniem możliwy będzie wyłącznie po wyrażeniu zgody przez większość Par uczestniczących w danej eliminacji.

- NAZWA PARY: Przed przystąpieniem do swojego pierwszego turnieju eliminacyjnego każda Para zobowiązana jest do podania, pod jaką nazwą występować będzie w MTP. Nazwa Pary nie może dłuższa niż 14 znaków.

- KALKULOWANA ŚREDNIA PAROWA (KŚP): Wynosi dla każdej Pary 370 pkt.

- OBLICZANIE KŚP:
1). W pierwszej kolejności na podstawie średnich punktowych Toruńskiej Ligi Bowlingowej - UWAGA – "ŚREDNIA GRACZY BEZ WZGLĘDU NA LIGĘ".
Źródło:
http://www.bowling.info.pl/2012/statysty...racze.html

UWAGA! Dotyczy zawodników, którzy zaliczyli minimum 10 gier w TLB w sezonie 2013/14.

2). W drugiej kolejności na podstawie średniej sportowej zawodów oficjalnych PZK sezonu 2013/14,
Źródło:
http://scorring.pzksbs.pl/tournaments,ranking.html

3). W trzeciej kolejności dla zawodników, którzy nie mogą zaświadczyć się żadną z w/w klasyfikacji, średnia wynosi 180 pkt.

4). UWAGA! Dla zawodników bez w/w oficjalnych średnich grających kulą typu "houseball" średnia wynosi 150 pkt.

- GRA W PARZE MIESZANEJ W przypadku, gdy do turnieju przystąpią zawodnicy z dwóch dotychczas różnych Par, ich punkty do Klasyfikacji Generalnej zostają podzielone po 50% i dopisane do dorobku Par, w których zostali zgłoszeni do Mistrzostw.

- GRA Z INNYM NIESKLASYFIKOWANYM ZAWODNIKIEM W przypadku, gdy do turnieju zawodnik przystąpi z innym zawodnikiem niesklasyfikowanym w żadnej parze, zawodnik sklasyfikowany otrzymuje 50% zdobytych punktów, które zostają doliczone w Klasyfikacji Generalnej do dorobku Pary, w której został zgłoszony do Mistrzostw. Punkty zdobyte przez zawodnika niesklasyfikowanego nie są doliczane do Klasyfikacji Generalnej, z wyjątkiem gdy w następnych turniejach eliminacyjnych zawodnik ten zgłosi się do cyklu w swojej parze.

- ZGŁOSZENIA: Dla możliwie wczesnego sporządzenia arkusza wyników, mile widziane zgłoszenia telefonicznie pod nr. 887- 40-50-60 (Przemysław Kantecki).

- SMAROWANIE: Pula nowych smarowań z biblioteki Brunswicka. Przed każdym turniejem około godz. 18.30 zawodnicy obecni na kręgielni dokonują losowania smarowania.

- SMAROWANIE FINAŁOWE: przed Finałem losowanie odbywa się z puli smarowań, które wykorzystane zostały w eliminacjach.

- ROZSTAWIENIE: Przyjmuje się ustawienie Pary/Zawodnika na dowolnie wybranym torze przed I grą.

- SYSTEM GIER: Para/Zawodnik rozgrywa grę na JEDNYM torze.

- ROZGRZEWKA: 7 minut przed pierwszą grą.

- FORMULARZ WYNIKÓW: Przed turniejem każda para otrzymuje Formularz Wyników, w którym jest zobowiązana do odnotowywania swoich wyników – UWAGA - brak wyniku/ów w Formularzu oznacza utratę zdobytych punktów w grze.

- RYTM TURNIEJU: Pary w eliminacjach rozgrywają w sumie 5 gier, po każdej grze następuje przejście Par na inne tory oraz spisanie wyników do arkusza

- PRZEJŚCIA: W przypadku gry maksymalnie 6 Par, po każdej grze pary przechodzą o JEDEN tor w prawo. W przypadku gry 7 Par i więcej, po każdej grze pary przechodzą o TRZY tory w prawo.

- KLASYFIKACJA TURNIEJU: Prowadzona jest na podstawie sumy zdobytych punktów przez obu zawodników danej pary.

- REMIS W ELIMINACJACH: Jeśli po 5 grach eliminacyjnych dwie pary lub więcej uzyskały ten sam wynik, o wyższym miejscu decyduje najwyższy parowy wynik w jednej z 5 gier. W dalszej kolejności najwyższa indywidualna gra zawodnika danej pary.

- POJEDYNKI FINAŁOWE: Po 5 grach eliminacyjnych dwie najlepsze pary toczą pojedynek o I miejsce, dwie kolejne o III miejsce, dwie kolejne o V miejsce, dwie kolejne o VII miejsce w turnieju. dwie kolejne o IX miejsce w turnieju. Pozostałe pary kończą turniej według zajętych miejsc po 5 grach.

- PUNKTACJA DO KLASYFIKACJI GENERALNEJ: Pary za zajęte miejsca w każdym turnieju eliminacyjnym otrzymują następującą ilość punktów: I miejsce 30 pkt., II miejsce 24 pkt., III miejsce 20 pkt., IV miejsce 18, V miejsce 16 pkt., VI miejsce 14 pkt., VII miejsce 12 pkt., VIII miejsce 10 pkt., IX miejsce 8 pkt., X miejsce 6 pkt., XI miejsce 4 pkt. XII 2 pkt.

- KLASYFIKACJA GENERALNA CYKLU MTP: Prowadzona jest na podstawie punktów zdobytych za zajęte miejsca w turniejach eliminacyjnych.

- REMIS W KLASYFIKACJI GENERALNEJ: W przypadku równej ilości punktów dwóch lub więcej par o wyższym miejscu w Klasyfikacji Generalnej decyduje wyższe miejsce w jakimkolwiek turnieju eliminacyjnym, w dalszej kolejności średnia punktów na parę.

- FINAŁ CYKLU: Awans do finału uzyska 8 najlepszych par z eliminacji. W Finale Pary zagrają 5 gier. Zdobyte w Finale punkty + bonus (50% punktów z Klasyfikacji Generalnej) utworzą końcową klasyfikację Mistrzostw Torunia Par.

- REMIS W FINALE: W przypadku równej ilości punktów dwóch i większej ilości par po rozegraniu gier finałowych o wyższym miejscu decyduje lepsza pozycja po Eliminacjach.

- GRACZ TURNIEJU: W każdym z turniejów w osobnej klasyfikacji statystycznej pojawiać się będzie wyróżnienie "Gracz turnieju", w turniejach eliminacyjnych przypadać będzie ono na zawodnika z najwyższym indywidualnym wynikiem po 6 grach, w turnieju finałowym z najwyższym indywidualnym wynikiem po 5 grach.

- OPŁATY: Za udział w każdym turnieju (również w finale) każdy zawodnik płaci 45zł. (wyłącznie w gotówce).

- NAGRODY:

1. MIEJSCE – 2 kule rotacyjne C300 WICKED ENCOUNTER 15 Lbs. + Ebonite LEGACY 15 Lbs.,
2. MIEJSCE – 2 wózki na 3 kule HAMMER.
3. MIEJSCE – 2 kupony na odnowienie 3 dowolnych kul maszyną Surface Factory Pro - http://bowlingcentrum.home.pl/pl/i/Renowacja-kul/24.

- DEKORACJA: Po Turnieju Finałowym do dekoracji trzech najlepszych par zawodnicy zobowiązani są stawić się w stroju bowlingowym.

- PRAWO DO WIZERUNKU: Organizator Mistrzostw Torunia Par 2014 ma prawo do wykorzystania wizerunku graczy w celu promocji Mistrzostw.

- PUBLIKACJA WYNIKÓW: http://www.bowling.info.pl.

- PROTESTY: Wszelkie protesty zawodnicy zobowiązani są zgłaszać na miejscu Komisarzowi Cyklu.

- KOMISARZ CYKLU MTP 2014: Przemysław Kantecki.
Przekierowanie