TLB

Pełna wersja: UNIBAX CUP
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
10.02.2011 NEWSLETTER KST UNIBAX TORUń

W czwartkowy wieczór 10 lutego żużlowcy Unibaxu Toruń zmierzyli się po raz pierwszy w tym sezonie z przeciwnikami w rywalizacji sportowej. Co prawda jeszcze nie na torze żużlowym, lecz na torze bowlingowym, ale emocje były nie mniejsze niż w klasycznym speedway’u. W ramach akcji promocyjnej „Krzyżakomania” Klub Sportowy Toruń UNIBAX SA zorganizował pierwszą edycję turnieju bowlingowego pod nazwą UNIBAX CUP. W kręgielni „Grakula”, która mieści się w toruńskiej Galerii Copernicus przeciwnikami drużyny żużlowców były ekipy byłych żużlowców, Dziennikarzy i Sponsorów toruńskiej drużyny. ¯użlowcy Unibaxu niejednokrotnie mieli okazję zagrać w bowling, ale tajemnicą poliszynela jest fakt, że kilka dni przed turniejem ich przeciwnicy także ciężko trenowali, aby pokonać największe gwiazdy toruńskiego speedway’a.

Punktualnie o godzinie 19.00 prowadzący imprezę Przemysław Kantecki zaprosił zawodników do krótkiej rozgrzewki, a następnie do zawodów. W pierwszym półfinale zmierzyły się drużyny Dziennikarzy i byłych żużlowców toruńskiego Klubu. W drużynie dziennikarzy wystąpili żurnaliści największych toruńskich mediów: Sławomir Pawenta, Filip £azowy, Marcin Pułaczewski i Michał Tuszyński, a w drużynie byłych żużlowców – Jan Ząbik, Stanisław Miedziński, Jacek Krzyżaniak i Mirosław Kowalik. Ostatecznie po ciekawym spotkaniu lepsi okazali się byli żużlowcy, którzy pokonali dziennikarzy 375 : 343, a indywidualnie najlepszym graczem był Mirosław Kowalik. W tym samym czasie drużyna Sponsorów w składzie: Mariusz Wilczyński, Krzysztof Izdebski, Stanisław Leszczyński i Dariusz Błoński robiła wszystko, aby pokonać żużlowców Unibaksu Toruń – Ryana Sullivana, Adriana Miedzińskiego, Emila Pulczyńskiego i Kamila Pulczyńskiego. Pomimo ambitnej postawy sponsorów, żużlowcy nie dali im większych szans, wygrywając 451: 375, mając najlepszego zawodnika w osobie Emila Pulczyńskiego. To oznaczało, że w Wielkim Finale spotkać się miały drużyny żużlowców Unibaxu i byłych zawodników tego Klubu.

W przerwie między półfinałami, a spotkaniami decydującymi o kolejności na podium, rozegrano konkurs dla zgromadzonych kibiców. Ósemka wylosowanych kibiców zmierzyła się w mini turnieju bowlingowym. Ostatecznie po zaciętej walce wyłoniono zwycięzców, którzy zostali nagrodzeni karnetami na sezon 2011 na wszystkie mecze Unibaxu Toruń.

Po chwili przerwy przystąpiono do decydujących starć. Najpierw w spotkaniu o 3 miejsce Dziennikarze rozprawili się ze Sponsorami wynikiem 396 : 376, a w tym samym czasie trwała walka o 1 miejsce. Okazało się, że aktualni żużlowcy Unibaxu nie dali szans byłym zawodnikom i rozgromili ich imponującym wynikiem 517 : 384, wygrywając cały turniej i odnosząc pierwsze drużynowe zwycięstwo w tym sezonie. Chwilę później najlepsze trzy drużyny stanęły na podium przy dźwiękach nieśmiertelnego hitu zespołu Queen „We Are The Champions”, odbierając puchary za zdobyte miejsca z rąk dyrektora toruńskiego klubu – Krystiana Jaworskiego. Indywidualnie najlepszy wynik osiągnął kapitan toruńskiej drużyny – Ryan Sullivan, któremu okolicznościową nagrodę wręczył manager drużyny – Sławomir Kryjom. Warto także zauważyć, że na torze bowlingowym w spotkaniu finałowym wyróżnili się także Kamil Pulczyński i Mirosław Kowalik.

Wyniki I edycji UNIBAX CUP:
1. Unibax Toruń
2. Byli żużlowcy toruńscy
3. Dziennikarze
4. Sponsorzy

Indywidualnie najlepszy zawodnik: RYAN SULLIVAN.

Fotorelacja: TUTAJ
Przekierowanie