Aktualności

2013-05-22 Finały TLB - relacja

Pierwsza finałowa sesja meczów w Toruńskiej Lidze Bowlingowej rozegrana została na smarowaniu „The Deep” 42 stopy, które nawet doświadczonym zawodnikom przysparzało niemałe problemy. W finałowym pojedynku Pulsar System wykorzystał duże doświadczenie i ogranie trzech zawodników. W porównaniu Arpol był mniej wyrównanym zespołem, za to z Graczem Meczu, którym został Jarek Dąbrowski. Walka o ten jeden duży punkt meczowy była w zasadzie najbardziej spektakularna w tym meczu. Tymoteusz Ciećkiewicz miał do zbicia 3 z 4 stojących kręgli w ostatnim rzucie. Gdyby tak się stało, PS wygrałby 7:2, spadły jednak 2 kręgle, a Jarek Dąbrowski pokonał rywala o JEDEN mały punkt. Z czterech gier najciekawszą okazała się trzecia, wygrana przez Arpol. Różnica bez śladowego w tej parze bonusu dla Arpolu (+2) wyniosła +13 pkt. na korzyść najlepszej drużyny sezonu zasadniczego. Przed rewanżem Pulsar System jest zdecydowanym faworytem. Historia dwóch poprzednich Finałów w TLB nakazuje jednak obrońcom tytułu utrzymywać należytą koncentrację. Jak wiadomo, nawet wygrana 7:2 Pulsaru w pierwszym meczu, przynosiła w dwóch poprzednich latach sporo emocji w rewanżu.

Arpol (+2) - Pulsar System 3:6 (2196:2343)

W pojedynku o trzecie miejsce również różnice punktowe w poszczególnych grach były stosunkowo duże. Drużyna B.P. Sunny Travels w swoim optymalnym składzie nie pozwoliła na zbyt wiele ekipie OSKP Toronto. Wyjątkiem okazała się druga gra, wygrana przez Toronto +28 pkt. Rewanż wcale nie musi być formalnością. Wiele zależeć będzie od smarowania. Na wielu z nich liderzy OSKP Toronto potrafią zagrać na bardzo wysokim poziomie, o czym przekonują sumy punktów z sezonu zasadniczego. Graczem Meczu bez niespodzianki został w tym spotkaniu Wicemistrz Polski Patryk Preus.

OSKP Toronto (+7 pkt.) - B.P. Sunny Travels 2:7 (2049:2221)

W grupie play-out walczącej o utrzymanie Krajina Piva rozbiła Bowlingcentrum. Wyrównana była tylko pierwsza gra, wygrana przez Krajinę +35 pkt. (z bonusem +9) , w której wszyscy zawodnicy Bowlingcentrum solidarnie otworzyli ostatnią ramkę. Krajina Piva niemal zagwarantowała sobie już 5. miejsce w sezonie 2012/13. Na Gracza Meczu w tym spotkaniu niemało napracował się Paweł Bielski.

Krajina Piva (+9) - Bowlingcentrum 9:0 (2136:1922)

W obronie przed spadkiem z I Ligi dzielnie walczy drużyna Sharks. Rekiny wprawdzie przegrały wyraźnie ze Sportbowling, jednak jedna wygrana gra pozwoliła na zbliżenie się na zaledwie 1 punkt do przedostatniego w tabeli play-out Bowlingcentrum. Oprócz samego Finału właśnie ten korespondencyjny pojedynek w grze o utrzymanie zapowiada się najciekawiej przed ostatnią ligową sesją. Gracz Meczu Paweł Żołnowski.

Sportbowling (+34) - Sharks 7:2 (2131:2081)

W Toruńskiej II Lidze serię zwycięstw śrubuje Syleni Bowling Team. Wygrana 9:0 z Toruńskimi Wodociągami to już 8. wygrana na 9 ostatnich spotkań. Lider drużyny Mirosław Bartulewicz został Graczem Kolejki. To pierwszy w obecnym sezonie przypadek, kiedy ten tytuł wywalczył zawodnik II Ligi. Mimo, że pościg „Municypalnych” za pierwszym miejscem w II Lidze może okazać się spóźniona, to jednak ostatni mecz sezonu zapowiada się szlagierowo. SBT zmierzy się z liderem Darro Team. Lider tabeli potrzebuje w tym pojedynku 3 punktów, aby zagwarantować sobie awans do I Ligi. W przeciwnym razie na samym finiszu rozgrywek Darro Team może stracić pewny awans na rzecz drugiej w tabeli Tisy Bowling. Różnica między obiema drużynami to 7 dużych punktów. Warto jednak zaznaczyć, że Tisa Bowling ma wyraźnie lepszą średnią z wszystkich meczów i w razie równości dużych punktów z Darro, ten fakt może dać zwycięstwo w II Lidze.

powrót..
Pozostałe aktualności
(c) 2009-2012 Toruński Klub Bowlingowy