Aktualności

2013-04-26 Półfinały TLB - relacja

 

Trzykrotny triumfator poprzednich edycji TLB pewnie zmierza w kierunku obrony tytułu. Pulsar System nie oddał nawet punktu OSKP Toronto. Pierwsze skrzypce w zwycięskim teamie grał tym razem Tymoteusz Ciećkiewicz, który ze średnią 216 pkt./grę po raz pierwszy w obecnym sezonie wpisany został na listę pt. Gracz Kolejki. Wynik 9:0 może mylić jednak na pierwszy rzut oka, ponieważ Pulsar System bardzo wyraźnie wygrał tylko drugą grę. Bez zaliczenia bonusów w pierwszej grze różnica punktów wyniosła +8, w czwartej był remis, a w trzeciej Pulsar wygrał dopiero doliczając Bonus, który wynosił w tym pojedynku +14 pkt. Mimo ostatecznego wyniku, z pewnością był to mecz kolejki.

O tym, że warto było wcześniej grać o każdy punkt przekonał się też zespół Arpolu. Już w pierwszej grze drugiego półfinału najlepsza drużyna sezonu zasadniczego doliczyła Bonus +27 pkt. i dzięki temu wygrała +13 pkt. z B.P. Sunny Travels. Druga gra to pewne zwycięstwo Arpolu, ale w trzeciej znów emocje i wygrana +36 (z Bonusem). Największą dramaturgię przyniosła jednak gra nr.4, w której ostatnie rzuty zdecydowały dopiero, że Sunny Travels wygrał tę partię różnicą 1 punktu!

W grupie walczącej o utrzymanie Krajina Piva nie dała szans ekipie Sharks. Rekiny zagrażały poważnie tylko w drugiej grze i w efekcie „Piwosze” zaliczyli komplet punktów. Zacięty mecz stoczyły za to drużyny Sportbowling i Bowlingcentrum. Po dwóch pewnie wygranych grach przez Bowlingcentrum, w trzeciej Sportbowling zwycięża +2 po doliczeniu Bonusu +15 pkt. Co ciekawe, cała drużyna Bowlingcentrum miała w tej grze zaledwie 1 (!!!) niezamkniętą ramkę, a jednak z sumą 611 pkt. nie doliczyła kolejnych dwóch punktów w meczu. W czwartej grze ponownie emocje do ostatnich rzutów i wygrana Sportbowling +10 po doliczeniu Bonusu.

Warto zaznaczyć, że na smarowaniu CTF Short 36 to właśnie ekipy zwycięskie w grupie Play-Out zaliczyły najlepsze sumy wyników drużyn w TLB ze średnią ponad 190 pkt./zawodnika.

W Toruńskiej II Lidze Bowlingowej na finiszu rozgrywek coraz ciekawsza sytuacja w walce o awans. XVII kolejka to porażki prowadzących Darro Team i Tisy Bowling. Największy rozpęd na drodze do I Ligi bierze obecnie trzeci Syleni Bowling Team. „Municypalni” wygrali 6 (!) z 7 ostatnich meczów i na trzy kolejki przed końcem rozgrywek nie są bez szans na odrobienie 10-punktowej straty do prowadzącego Darro Teamu.

powrót..
Pozostałe aktualności
(c) 2009-2012 Toruński Klub Bowlingowy