Aktualności

2013-04-03 Ćwierćfinały TLB - relacja

Co ciekawe, największą sumę małych punktów w pierwszym meczu ćwierćfinałowym zdobyła drużyna B.P. Sunny Travels, ale popularna "Bydgoszcz" przegrała mecz ze Sportbowling, głównie za sprawą meczu sezonu w wykonaniu Pawła Żołnowskiego. W tej parze wszystko jeszcze jest możliwe, pewne jest tylko to, że w rewanżu Sunny Travels musi wygrać, jeśli chce awansować do półfinałów.

Wśród wygranych największą sumę małych punktów ugrało OSKP Toronto. Średnia zawodnika na grę ponad 210 pkt. robi wrażenie. Mateusz Kacprowicz (235,50 śr.) już może się cieszyć z trzeciego w tym sezonie Gracza Kolejki, a jego drużynie wystarczy jedna wygrana gra w rewanżu z Krajiną Piva, żeby zagwarantować sobie półfinały.

W pojedynku outsidera z liderem pachniało sensacją. Arpol przegrał dwa pierwsze pojedynki z Sharks, ale wygrał ;) . Oczywiście zaprocentowała dobra gra w całym sezonie i spory 56-punktowy bonus do każdej gry. Arpol ma jednak najniższy wynik małych punktów (netto bez bonusów) wśród wygranych i sporą szansę na pojedynek z najlepszą drużyną z ćwierćfinałów w pojedynkach półfinałowych. Jak dzielnie walczyła z liderem w tym meczu ostatnia drużyna w tabeli niech świadczy fakt, że mimo porażki 0:9 w sumie punktów Sharks byli tylko o 1 punkt gorsi od Arpolu!

W ostatniej parze powtórka z poprzedniego meczu sezonu zasadniczego. Na smarowaniu Maribor Open 2007 Pulsar System wygrał z Bowlingcentrum w XIV kolejce 7:2 i dokładnie tak samo było w pierwszym ćwierćfinałowym meczu.

Symulacja II fazy play-off i play-out po pierwszych meczach ćwierćfinałowych wygląda następująco:

Arpol (+20) - OSKP Toronto
Pulsar System (+20) - Sportbowling
B.P. Sunny Travels (+10) - Bowlingcentrum
Krajina Piva (+18) - Sharks.

Symulację tę zweryfikują rewanżowe mecze ćwierćfinałowe ;)

powrót..
Pozostałe aktualności
(c) 2009-2012 Toruński Klub Bowlingowy