Aktualności

2013-06-10 Finały TLB (rewanże) - relacja

Finał finałów Toruńskiej Ligi Bowlingowej rozegrany został na smarowaniu „Edge” 40 stóp. Smarowanie przyjęte zostało z dużym optymizmem przez drużynę Arpolu, która w V kolejce właśnie na tym smarowaniu była zdecydowanie najlepsza w TLB. Zdobycie sumy powyżej 2400 punktów – tak, jak w sezonie zasadniczym – było jednak tym razem nieosiągalne dla Arpolu. Pulsar System wykazał dużą dojrzałość, koncentrację w osiągnięciu celu i po dwóch grach było już jasne, że Mistrzostwo TLB znajdzie się po raz czwarty z rzędu w tych samych rękach. To starzy-nowi Mistrzowie zdobyli ponad 2400 punktów, a indywidualnie rewelacyjną dyspozycję wykazali Jacek Skorupa oraz Gracz Meczu Marek Murzynowski. Dla popularnego „Marcusa” był to najlepszy mecz w sezonie.

FINAŁ Arpol (+2) - Pulsar System 2:7 (2236:2463) S = 5:13


Mecz o trzecie miejsce rozegrany został dzień wcześniej, niż pozostałe spotkania finałowe. Z tego też względu obowiązywało inne - losowane osobno - smarowanie. Na HOUSE_1 drużyna B.P. Sunny Travels, która pierwsze spotkanie wygrała 7:2 została rozbita do zera przez OSKP Toronto. Toronto powtórzyło tym samym wynik sprzed roku w TLB, stając na 3. stopniu podium. Warto dodać, że Mateusz Kacprowicz rozegrał cały mecz z poważną kontuzją palca serdecznego prawej ręki, a Robert Ostaszyk zaliczył swój najlepszy mecz w sezonie. Dodatkowo   Graczem Meczu został w tym spotkaniu trzeci z zawodników Toronto Brajan Kastner.

o 3. m. OSKP Toronto (+7 pkt.) - B.P. Sunny Travels 9:0 (2481:2242) S = 11:7

W tabeli play-out kolejność drużyn nie uległa zmianie po ostatnich meczach sezonu. Sharks byli jednak o włos od utrzymania się w I Lidze, bo w wygraniu pierwszej gry ekipie Sportbowling pomógł bonus +34. Wynik 480:458 dla Sharks nie wystarczył do zdobycia 2 punktów, które pozwoliłyby wyprzedzić w tabeli play-out zespół Bowlingcentrum. Generalnie jednak Rekiny zaliczyły słaby mecz z niską sumą punktów. Graczem Meczu w tym spotkaniu został Adam Wójcik. Sportbowling zakończył sezon na 6. miejscu w TLB, Sharks na 8. pozycji.

Sportbowling (+34) - Sharks 9:0 (2084:1855)

Bowlingcentrum zagra w barażach z Wicemistrzem II Ligi Tisą Bowling. Drugi pojedynek z Krajiną Piva zakończył się podobnie jak pierwszy. Momenty wyrównanej gry, ale w efekcie wszystkie pojedynki zakończone zwycięstwem „Krajiny” bez konieczności korzystania z bonusu +9.  Do przekonywującego zwycięstwa swoją ekipę wiódł Gracz Kolejki Paweł Bielski. Krajina Piva zakończyła sezon na 5. miejscu w TLB, Bowlingcentrum na 7. pozycji.

Krajina Piva (+9) - Bowlingcentrum 9:0 (2270:2117)

Toruńską II Ligę Bowlingową w sezonie 2012/13 wygrała ekipa Darro Teamu i to mimo porażki 4:5 z Syleni Bowling Team. Darro Team potrzebował do pewnego awansu 4 punktów w ostatnim spotkaniu ligowym i cel udało się osiągnąć po 3 partiach meczu z „SBT”. Syleni Bowling Team finiszował w rozgrywkach jednak rewelacyjnie. Wygrana 5:4 z Darro Teamem była 9. wygraną w 10 ostatnich spotkaniach. Przez słabszy początek sezonu wystarczyło to do zajęcia 3. miejsca w II Lidze. Na drugim miejscu rozgrywki zakończyła Tisa Bowling, która w barażach o awans do I Ligi sezonu 2013/14 zagra z Bowlingcentrum.

powrót..
Pozostałe aktualności
(c) 2009-2012 Toruński Klub Bowlingowy